Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy sklepy będą dziś czynne? Choć podział na niedziele handlowe i niehandlowe obowiązuje w Polsce od ponad roku, wiele osób wciąż nie pamięta, w które dni można robić zakupy w supermarketach, a w które nie.

Zasada dotycząca niedziel handlowych w 2019 roku jest prosta - wypadają one tylko raz na miesiąc, w ostatnią niedzielę każdego z nich (wyjątkami są tylko kwiecień i grudzień, w czasie których niedziel handlowych jest więcej). Oznacza to, że 4 sierpnia nie jest niedzielą handlową. Na najbliższą niedzielę handlową poczekamy jeszcze trzy tygodnie, do 25 sierpnia. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Jakie zmiany czekają nas od stycznia?

Ilość niedziel handlowych wypadających w ciągu roku zmniejsza się co 12 miesięcy. W 2019 roku będzie ich w sumie 15, jednak już od przyszłego roku niedziele handlowe będą wypadać tylko siedem razy w ciągu roku. Od 2020 roku zakupy w supermarketach będziemy mogli zrobić tylko w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Więcej o:
Komentarze (15)
Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 6 razy 6

  Nie, ku***a, nie beda. Katolilban.

 • saviour

  Oceniono 9 razy 5

  te komunikaty od UZ są jak chińska tortura wodna dla PiSScw...uchów forumowych i jestem za to Państwu wdzięczny XD

 • marta31a

  Oceniono 4 razy 2

  Bardziej już skomplikować nie mogli, portale mają o czym pisac, a obywatele wkur....i

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 14 razy 2

  Wczoraj były dwa komunikaty dot. handlowych lub niehandlowych niedziel ale dobrze, że i dzisiaj sam UZ mnie ,nam, Polonii ,wszystkim Polakom na świecie nawet panu Twardowskiemu na księżycu o tym przypomina.!!!!!!!!!!

 • swinton

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, dzisiaj sklepy beda otwarte.
  A jak nie, to pojade na zakupy do Niemiec.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 9 razy 1

  Wiem niedziela niehandlowa, A gdzie dogłębny wyczerpujący artykuł o" fruwającym marszałku", czy mały tej nocy spał?, jaką ponowną karę przewiduje dla Marusia lotniczego figlarza.

 • haha-to-ja

  Oceniono 4 razy 0

  Redakcjo mówiąc językiem eufemistycznym dla tych " treści" w jakich wyspecjalizowana jest urszula ziemska i kilku innych dziennikarzy wystarczy jakiś bot. Dlaczegóż nie zoptymalizować pracy i ulżyć zarządowi?

 • sieceonk

  Oceniono 3 razy -1

  ze względu na głosy na forum wychwalające UZ w artykule nt handlu w dniu wczorajszym, UZ w swej skromności popełnił kolejny na ten sam temat

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  UZ, nie łżyj!
  Nie łżyj, że "wiele osób wciąż nie pamięta, w które dni można robić zakupy w supermarketach, a w które nie."!!! Tylko ty i wyłącznie ty jeden nie pamiętasz!!!
  A co do wiele osób, to oni są zdenerwowani twoimi wypocinami, które tu wklejasz od środy do niedzieli! Codziennie. I tak co tydzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX