Pogoda na dziś - piątek 2 sierpnia. Ostrzeżenia przed burzami na zachodzie kraju

Pogoda na dziś - piątek 2 sierpnia. Synoptycy wydali ostrzeżenia przed burzami dla zachodnich krańców województwa lubuskiego. W tym regionie burze pojawiać się będą od godziny 15 do 20.

Drugiego dnia sierpnia meteorolodzy przewidują umiarkowane zachmurzenie z większymi rozpogodzeniami w drugiej części dnia. W większości kraju zapowiadane są przelotne opady deszczu.

Temperatura. W całym kraju od 21 do 25 stopni

Najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest na Pomorzu i Podlasiu gdzie będzie 21 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry na Warmii i Mazurach. Trochę cieplej, 23 stopie, przewidywane są w Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Łodzi i Lublinie. Najwyższa temperatura - 25 stopni, prognozowana jest dla województwa lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W pozostałych regionach maksymalnie do 24 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 2 sierpnia.Pogoda na dziś - piątek 2 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. Ostrzeżenie przed burzami dla zachodnich krańców Polski

Synoptycy zapowiadają na dziś zachmurzenie umiarkowane w całym kraju. Większych rozpogodzeń możemy spodziewać się w drugiej części dnia na wschodzie Polski i pod wieczór w większości województw w centrum i na południu. Deszcz prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim i śląskim. Miejscami w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Jeleniej Górze i Opolu pojawiać się będą burze. Dla województwa lubuskiego IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Podczas nawałnic spodziewane są opady deszczu do 25 mm oraz wiatr w porywach do 65 km/h. Synoptycy przewidują, że w kotlinach górskich i miejscami na Pomorzu pojawiać się będzie mgła ograniczająca widoczność do 300 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (1)
Pogoda na dziś - piątek 2 sierpnia. Ostrzeżenia przed burzami na zachodzie kraju
Zaloguj się
  • pomysłowy Dobromir

    Oceniono 4 razy 2

    Pogoda pogoda samoloty do Rzeszowa z pewnym człowiekiem na pokładzie latają nawet jak deszcz pada lub słońce ostro świeci jest bardzo bardzo upalnie, ten ktoś miał to w nosie jak ich suwerena oprócz jego pieniędzy które to można było bez żadnych ograniczeń wydawać na lewo i prawo czytał w burdelu zwanym agencją towarzyską czytasz dać dzieciom aby pojeździmy na nartach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX