Darłowo: Plażowicze utworzyli "łańcuch życia". Uratowali dwie osoby

Na plaży w miejscowości Wicie niedaleko Darłowa (woj. zachodniopomorskie) udało się uratować życie dwóch kąpiących się osób. Wszystko dzięki "łańcuchowi życia", który utworzyli plażowicze.

Do zdarzenia doszło 31 lipca ok. godziny 12:00. Wypoczywający na plaży turyści usłyszeli dochodzące od strony morza wołanie o pomoc. Okazało się, że z powodu silnego wiatru i prądów morskich dwie osoby nie były w stanie wyjść z wody - pisze Wirtualna Polska

"Łańcuch życia" na plaży koło Darłowa. Uratowanym osobom nie zagraża niebezpieczeństwo

Plażowicze zorganizowali się, złapali się za ręce i utworzyli tzw. "łańcuch życia". Dzięki temu udało im się wyciągnąć z wody dwie osoby, które nie były w stanie wyjść na brzeg samodzielnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, mają tylko otarcia.

- Pamiętajmy też, że "łańcuch życia" nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko zależy od lokalnych warunków - w rozmowie z WP powiedział Apoloniusz Kurylczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Policja apeluje o rozwagę. W lipcu utonęło ponad 70 osób

Policja zachodniopomorska apeluje o zachowanie ostrożności nad wodą. "Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin" - czytamy w komunikacie. Z policyjnych statystyk wynika, że w lipcu utonęły 72 osoby.

Więcej o:
Komentarze (77)
Darłowo: Plażowicze utworzyli "łańcuch życia". Uratowali dwie osoby
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 52 razy 26

  A nie lepiej zamiast nad morze pojechać do Lichenia albo Częstochowy ? Na pewno się nie utonie - a pieniędzy wyda się tyle samo ...

 • nuwutuwu

  Oceniono 30 razy 22

  Ludzie nie mogli wrócić do brzegu i potrzebowali pomocy. Inni ludzie im pomogli. Teraz jedni i drudzy dowiadują się od czytelników gazeta.pI, że są "pińcetplusami", "wolakami", "januszami". Komentującym pod rozwagę - ten artykuł nie jest o polityce, może więc warto zastanowić się nad terapią nerwicy natręctw?

 • feldkuratkatz

  Oceniono 47 razy 17

  Powinni zorganizować różaniec w intencji tonących, słyszałem, że to niezwykle skuteczne.

 • kataryniarski

  Oceniono 36 razy 14

  Przytomna reakcja.

  Już się bałem, ze stali na brzegu trzymając się za ręce i rozpoczęli modlitwę (o to, by ktoś zareagował za nich)!

  brawo.

 • literka_m

  Oceniono 9 razy 7

  Wyrazy szacunku.
  Pytanie z innej strony, czy taki łańcuch jest bezpieczny dla ratujących ? Rozumiem, że koniec łańcucha już pływa, co gdy łańcuch się rozerwie ?

 • wmr2000

  Oceniono 23 razy 7

  Gdyby terroryści zabili 70 osób mielibyśmy stan wyjątkowy i czołgi na ulicach

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 5

  Nie różaniec tym razem?

 • czarnyminio

  Oceniono 11 razy 5

  Brawo , szacunek, nie musieliście. Dzięki, w towarzystwie takich obcych a bliskich ludzi chciałbym wypoczywać. Polacy ,jestem z Was dumny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX