Gdańsk. Gwałty w szpitalu psychiatrycznym. Dziennikarze dotarli do trzech nowych spraw

Do tej pory znane są sprawy co najmniej czterech niepełnoletnich pacjentek, które zostały zgwałcone podczas pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku. Dziennikarze dotarli jednak do kolejnych trzech spraw związanych z przemocą seksualną, jakie miały mieć miejsce w tej placówce.

Pierwszy gwałt na nieletniej w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku ujawniony został w czerwcu 2019 roku. Wtedy też ofiarną napaści seksualnej okazała się 15-letnia pacjentka, przyjęta na oddział dla dorosłych. W nocy nastolatka została zgwałcona. Sprawcą okazał się 26-letni pacjent, który zajmował sąsiednią salę.

Później okazało się, że nie był to pierwszy przypadek napaści seksualnej jaki miał miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Wcześniej dwie 13-letnie pacjentki miały zostać zgwałcone przez 37-letniego mężczyznę, również leczonego w tej placówce. Dodatkowo jak podaje "Wyborcza" w czerwcu tego roku do napaści seksualnej miało dojść także na nieletniej przebywającej na oddziale młodzieżowo-dziecięcym - Prokuratura wszczęła postępowanie w związku ze zdarzeniem, do którego miało dojść 8 czerwca. Podejrzanym w sprawie jest pełnoletni pacjent przebywający na oddziale młodzieżowo-dziecięcym. Mężczyzna miał dopuścić się innej czynności seksualnej na małoletniej.

Trzy nowe sprawy dotyczące szpitala psychiatrycznego w Gdańsku. Dotyczą "wspólnego obcowania płciowego" niepełnoletnich

Niestety nie jest to koniec spraw dotyczących napaści seksualnych w tej placówce. Do nowych przypadków dotarli dziennikarze Polsat News. Okazuje się, że dotyczy to trojga nastolatków - Na terenie szpitala ujawniono przypadek, w którym troje małoletnich dopuściło się wspólnego obcowania płciowego. W tej sprawie postępowanie wszczął sąd rodzinny, który ustali, czy doszło do demoralizacji małoletnich.

Od wielu miesięcy dyrektor placówki informował NFZ o problemach gdańskiego szpitala psychiatrycznego. Szpital zmaga się ze zbyt dużą liczbą pacjentów, niewystarczającym miejscem na oddziale dla dzieci czy brakami kadrowymi. Po informacjach dotyczących napaści seksualnych i gwałtów, lekarze zawiesili dyżury na izbie przyjęć. Dopiero po negocjacjach z Urzędem Marszałkowskim przyjęcia zostały wznowione. Pacjenci wymagający pomocy kierowani są także do pobliskich placówek w Stargardzie Gdańskim i Kościerzynie. Kontrolę w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym prowadzona jest przez NFZ oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało także wprowadzenie reformy dotyczące leczenia psychiatrycznego dzieci. 

Więcej o:
Komentarze (56)
Gdańsk. Gwałty w szpitalu psychiatrycznym. Dziennikarze dotarli do trzech nowych spraw
Zaloguj się
 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 29 razy 25

  Gorzej niż w Rumunii, czy jakiejś Albanii😳 Stosunek do zwierząt, dzieci, chorych i starych ludzi najlepszym miernikiem poziomu rozwoju.

 • freud1

  Oceniono 25 razy 21

  Psychiatria wolska w XXI wieku.
  Smrod, brod, niedoinwestowanie, zacofanie i patologia.
  I tylko ludzi szkoda.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 30 razy 18

  Po wyborach problem sam zniknie. Jak lekarze wyjadą szpitale zostaną zamknięte i skończą się kłopoty z niedoborem personelu medycznego w placówkach zdrowia, bo nie będzie placówek zdrowia.

  A przy widmie drugiej kadencji obecnej ekipy lekarze na pewno zwieją.

 • arreis65

  Oceniono 20 razy 16

  "Zobacz Europo, jak można pięknie żyć. Zobacz Europo, jak można wspaniale się rozwijać. Chcemy, Europo, żebyś te dobre wzorce czerpała od nas" - beata szydło !!!

 • stachkaz47

  Oceniono 18 razy 12

  W tym miejscu nie ma PiS-owskiego ELEKTORATU WYBORCZEGO.
  Niech zapomną o doinwestowaniu.
  Na KOŚCIOŁY Kaczor stawia -oni mają AMBONY.

 • jozinzpolski

  Oceniono 15 razy 11

  Braki podstawowych leków, w tym insuliny. Brak lekarzy i pielęgniarek. Niemal co tydzień słyszymy o kolejnych zamykanych oddziałach (Ruda, Bytom, Jastrzębie...). A czym się zajmują nasi władcy? Kuchciński fruwa sobie do Rzeszowa przy aplauzie "suwerena"

 • Marco B.

  Oceniono 21 razy 11

  Czyli jak nastolatki się ze sobą bzykają to jest przestępstwo i demoralizacja? A jak PiSior bije swoją żonę i znęca się nad nią to wystarczą prace społeczne?

 • oloros11

  Oceniono 3 razy 3

  nawet jakby zgawlcili ministra nic nie pomoze - tam trzeba mnóstwa ludzi do pracy - a tego nie będzie nawet jakby wietnamczykow sprowadzili - lata zaniedban - dziesiątki lat ale PKB im rosnie - Orly Europy .Zielone Wyspy, w 10 swiatowej Gonimy Niemcy itd. - niedobrze się robi po prostu

 • jerzysm42

  Oceniono 5 razy 3

  Nawet w szpitalach psychiatrycznych mają kapelanów i katechetów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX