Brytyjska prasa pisze o niezwykłej wsi na południu Polski. Od 9 lat nie urodził się tu żaden chłopiec

Brytyjska prasa pisze o Miejscu Odrzańskim, niewielkiej wsi na południu Polski, w której od dziewięciu lat nie urodził się żaden chłopiec. Przewaga liczebna dziewcząt jest widoczna na każdym kroku - tworzą nawet młodzieżową drużynę strażaków. Wójt gminy zaoferował nagrodę dla rodziców, którzy doczekają się męskiego potomka.

Świat bez mężczyzn? Scenariusz rodem z "Seksmisji" realizuje się powoli w niewielkim Miejscu Odrzańskim na południu Polski. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, we wsi liczącej niewiele ponad 300 mieszkańców od dziewięciu lat nie urodził się żaden chłopiec. Fenomen opolskiej wsi opisują m.in. brytyjskie "Metro" i "Newsweek".

Miejsce Odrzańskie opisywane przez brytyjską prasę. Wójt wyznaczył nagrodę dla rodziców chłopca

Najmłodszy mieszkaniec płci męskiej Miejsca Odrzańskiego ma obecnie 12 lat, bo chłopiec, który dziewięć lat temu urodził się we wsi jako ostatni, kilka lat temu zmienił miejsce zamieszkania. Przewagę dziewcząt widać na każdym kroku - sfeminizowana jest m.in. lokalna, młodzieżowa drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej. Na 32 członków drużyny aż 24 osoby to przedstawicielki płci żeńskiej. Im młodszy rocznik, tym chłopców mniej - drużyna strażaków juniorów składa się już z samych dziewczynek.

Drużyna straży pożarnej odnosi sukcesy (od 2013 roku jej członkinie są mistrzyniami województwa opolskiego w zawodach strażackich), a zdjęcia dokumentujące jej działania są zamieszczane na oficjalnym profilu OSP Miejsce Odrzańskie na Facebooku. Widać na nich głównie dziewczynki.

Wójt gminy Rajmund Frischko wyznaczył nagrodę niespodziankę dla mieszkańców Miejsca Odrzańskiego, którym w końcu urodzi się syn. - Rodzą się głównie dziewczynki, a narodziny chłopców są rzadkie. Wyjaśnienie tej łamigłówki nie będzie proste. Ja zdecydowałem się nagrodzić rodziców, którym urodzi się syn - tłumaczył, cytowany przez polski portal należący do Polskiej Agencji Prasowej "The First News".

Więcej o:
Komentarze (305)
Brytyjska prasa pisze o niezwykłej wsi na południu Polski. Od 9 lat nie urodził się tu żaden chłopiec
Zaloguj się
 • minkat

  Oceniono 75 razy 55

  cos cudownego- dziewczynki maja dzieki temu szanse robic rzeczy, ktorych by normalnie robic nie mogly z uzasadnieniem "to dla chlopcow". w zawodach strazackich zwyciezaja bo im nikt nie powiedzial, ze sie do tego nie nadaja.
  to nawiasem mowiac jest zaleta szkol jednoplciowych- dziewczynkom nikt nie wmawia, ze nie nadaja sie do przedmiotow scislych i wbijania gwozdzi, chlopcy moga spokojnie robic rzeczy, ktore czesto blednie sa uwazane za niemeskie.

 • kate0068

  Oceniono 39 razy 33

  Moja babcia mowila ,ze dobrze jak tylko rodza sie dziewczyny,bo wojny nie bedzie.

 • pandzik

  Oceniono 35 razy 29

  ile dziewczynek urodziło sie w te 9 lat?

  to najwazniejsza informacja, ktorej nie podajecie

 • antypisowiec

  Oceniono 38 razy 26

  Dziewczyny uważajcie na pisowców żeby was nie zjedli, od razu coś wymyślą że to wina LGBT i po was

 • slabe

  Oceniono 36 razy 24

  Ale ten 12 latek w przyszłości będzie miał dobrze!. Branie na każdym kroku.

 • peterjk

  Oceniono 22 razy 20

  Dobrze, że jest jeszcze brytyjska prasa, dzięki temu polska prasa ma o czym pisać.

 • daretz

  Oceniono 33 razy 19

  No ordo iuris nie dostrzegacie w tym działania sił szatana? Chyba jedzą za dużo GMO. Może to jakiś lewacki spisek? W pewnym razie to na pewno skutek wejścia Polski do tej zepsutej UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX