IMGW ostrzega. Burze i grad na południu Polski. Niebezpieczna pogoda w górach

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. Instytucja wydała ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla województw śląskiego, małopolskiego oraz południowej części województwa podkarpackiego.

Kolejny dzień w strugach deszczu na południu Polski. Synoptycy z IMGW przewidują, że w Małopolsce, na Śląsku i na południu Podkarpacia odnotujemy dziś burze z opadami deszczu (miejscami od 20 mm do 30 mm).

Pogoda. Na południu spadnie deszcz, a możliwe, że także grad

Deszczom występującym na południu kraju będzie towarzyszył silny wiatr osiągający prędkość do 80 km/h. Lokalnie na południu możliwy jest również grad o średnicy 3-4 cm. Meteorolodzy szacują, że szansa na burze w tych regionach wynosi 80 proc. Ostrzeżenia obowiązywać będą od godziny 11:00 do 22:30.

Niewykluczone, że burze wystąpią także na południowym zachodzie Polski - w województwach opolskim, dolnośląskim, a także lubuskim i wielkopolskim. IMGW zaznacza jednak, że najgroźniejsze zjawiska pogodowe będą występować dziś na obszarach podgórskich i w górach.

Więcej o:
Komentarze (6)
IMGW ostrzega. Burze i grad na południu Polski. Niebezpieczna pogoda w górach
Zaloguj się
  • Megalodon akwaryjny

    Oceniono 2 razy 2

    Aż zgroza o tym czytać. Jeden wielki skandal aby pieniędzy nie było na służbę zdrowia natomiast na Kler i inne zbytki aktualnie rządzących jest ponad miarę. Aktualnie nie potrzebuję tak jak wielu obywateli RP hospitalizacji, lecz pytam gdzie są moje składki ZUS które systematycznie były odprowadzane przez 30 lat!! mojej pracy jak i innych!!

  • derp979

    Oceniono 4 razy -4

    kiedy to globalne ocieplenie się pojawi? bo jak dwa dni w czerwcu było 30+ to kwiczeliście o globalnym ociepleniu, a jak większość lipca jest w okolicach 20 stopni, to nagle cisza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX