Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę za pobicie Przemysława Witkowskiego. Publicysta go rozpoznał

Wrocławska policja poinformowała o zatrzymaniu 28-letniego mężczyzny, który miał być odpowiedzialny za brutalny atak na wrocławskiego publicystę Przemysława Witkowskiego. Mężczyzna zaatakował go, bo publicysta skrytykował homofobiczny napis na murze.

We wtorek wrocławska policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pobicie. Do ataku doszło 25 lipca w okolicach Mostu Tumskiego we Wrocławiu. Poszkodowanym jest wrocławski publicysta, poeta i wykładowca akademicki Przemysław Witkowski. 

Wrocław. 28-latek zatrzymany. Miał pobić Przemysława Witkowskiego

Przemysław Witkowski poinformował o pobiciu na swoim Facebooku. Opublikował tam również zdjęcie zmasakrowanej twarzy. Z jego relacji wynika, że został zaatakowany, ponieważ skrytykował homofobiczny napis, który ktoś umieścił w okolicy mostu Tumskiego. Publicysta głośno powiedział, że nie podoba mu się napis "Stop pedofilom z LGBT". Usłyszał to znajdujący się w okolicy mężczyzna, który zaatakował Witkowskiego. 

Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję. Witkowski pomógł policjantom stworzyć portret pamięciowy agresora, a poszukiwania się rozpoczęły. Po niecałym tygodniu możliwego sprawę udało się ująć. Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Wrocławia. Wrocławska policja informuje, że poszkodowany rozpoznał w nim osobę, która go zaatakowała. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. 

Więcej o:
Komentarze (255)
Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę za pobicie Przemysława Witkowskiego. Publicysta go rozpoznał
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 95

  Ciekawe kiedy prokurator dojdzie do wniosku, że bijący wykazywał tylko swoje "niezadowolenie".

 • wojnis1979

  Oceniono 84 razy 70

  Ziobrokratura może nie widzieć potrzeby przesłuchiwania sprawcy ataku, tak samo jak nie widzi potrzeby przesłuchiwania falenty czy kryształu z Nowogrodzkiej!

 • tur_ams

  Oceniono 51 razy 47

  Po wyborach go wypuszczą, a wszyscy zatrzymani w Białymstoku dostaną najwyżej zawiasy. Teraz trzeba brunatne bojówki trochę wyciszyć.

 • marywil2012

  Oceniono 52 razy 44

  a czy pani ogórek o tym w ogóle coś powiedziała? czy wolała pierdyknąć na boku jakiś komentarz antysemicki lub homofobiczny? No, ogórkowa, to roboty, czekamy na twoje mądrości.

 • bankier.1

  Oceniono 53 razy 41

  W najbliższym czasie zostanie doprowadzony - ciekawe czemu do do tej pory nie zrobili mu wjazdu na kopach o 6 rano.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 51 razy 35

  Niedługo kogoś zabiją.
  Opat z Jasnej Góry pobłogosławi zabójcę, Prezes Pierwszy Sekretarz dobrotliwie się uśmiechnie, a ja będę pakował walizki, bo nie chcę żyć w faszystowskim kraju. Komunistom się nie udało, faszystowskim kmiotom z PiSu się uda.

 • nennane

  Oceniono 35 razy 27

  Nic mu nie zrobią. Zachowanie bandyty jest zgodne z linią partii rządzącej. Jak to mówią, kruk krukowi oka nie wykole czy jeszcze jakoś inaczej? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX