Akcja #jestemLGBT na Twitterze zyskuje na popularności. Młodzi ludzie "odczarowują wizerunek LGBT"

Akcja #jestemLGBT zatacza w internecie coraz szersze kręgi. Tym hashtagiem oznaczono już blisko 11 tysięcy wpisów na Twitterze. Osoby, które się nim posługują, pokazują, że LGBT to nie ideologia, a normalni ludzie - nasi sąsiedzi, nauczyciele, koledzy z pracy.

Akcja #jestemLGBT rozpoczęła się w poniedziałek. Jest reakcją na brutalne ataki na uczestników Marszu Równości w Białymstoku i toczącą się dyskusję dotyczącą praw mniejszości seksualnych w Polsce.

"Jestem LGBT, Twoim sąsiadem, Twoim znajomym". Osoby LGBT zaznaczają swoją obecność

Pod hashtagiem #jestemLGBT można znaleźć tysiące osobistych wyznań. Używają go dziś osoby nieheteronormatywne, które w postach na Twitterze opisują to, kim są, gdzie mieszkają, czym się zajmują. 

#jestemLGBT i jestem twoją koleżanką z ławki, która pożyczy ci na drugie śniadanie"
#jestemLGBT ale też socjolożką, wykładowczynią, kochająca partnerką, a niedługo matką chrzestną
#Jestem LGBT. Jestem Twoim sąsiadem, Twoim znajomym - mijasz mnie codziennie na ulicy, siedzimy obok siebie w tramwaju... wiele nas łączy, dzieli ochrona ze strony państwa, na którą ja nie mogę liczyć

- czytamy we wpisach na Twitterze. 

- #JestemLGBT to wspaniała akcja. Nie powinna być potrzebna, bo geje, lesbijki, osoby biseksualne, transseksualne, które kryją się pod tymi literkami, są po prostu częścią naszego społeczeństwa. Znaleźliśmy się jednak w momencie, w którym pokazanie się i powiedzenia “to jestem ja” jest dużym aktem odwagi - komentowała w rozmowie z TOK FM Agata Szczęśniak z OKO.press. Dziennikarka zaznaczyła, że takie akcje mają "ogromną siłę uruchamiania zmiany społecznej", a #jestemLGBT może uświadomić ludziom, że przedstawiciele społeczności LGBT to bliskie im osoby, krewni, znajomi z pracy, osoby, które mijają na ulicy, a nie abstrakcja i ideologia.

Akcja #jestemLGBT. Robert Biedroń: "Chcę być równoprawnym obywatelem mojej Ojczyzny"

Do akcji #jestemLGBT dołączyły się tysiące osób, w tym osoby publiczne - dziennikarze, aktorzy, politycy. Jedną z nich jest Robert Biedroń, lider partii Wiosna. "Też #jestemLGBT i tak jak Wy mam gęsią skórkę gdy śpiewam Mazurka Dąbrowskiego, łzy wzruszenia gdy myślę o bohaterach Powstania Warszawskiego, radość gdy widzę polską flagę zagranicą" - napisał na Twitterze polityk, zaznaczając, że kocha Polskę i wierzy w to, że kiedyś będzie jej równouprawnionym obywatelem. 

Więcej o:
Komentarze (366)
Akcja #jestemLGBT na Twitterze zyskuje na popularności. Młodzi ludzie "odczarowują wizerunek LGBT"
Zaloguj się
 • yankes1968

  Oceniono 54 razy 22

  Ja nie jestem, ale kibicuję. Wszyscy LGBT to nasi synowie, córki, bracia, sąsiedzi, koledzy, znajomi, podatnicy, Polacy a nie jacyś q kosmici. Polska to jest ich dom, tak jak i nasz.

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 7

  Może też i księża staną w prawdzie i dołaczą się do tej akcji. Powszechnie wiadomo że w ich środowisku odsetek gejów jest największy, nawet 50%. A mimo to udają że potępiają lgbt i podsycają nienawiść do tego środowiska.

 • westgreg

  Oceniono 22 razy 6

  "Osoby, które się nim posługują, pokazują, że LGBT to nie ideologia, a normalni ludzie"

  PiS ustawia nawet narrację społeczności LGBT ?! Czy naprawdę wszyscy fachowcy od propagandy zostali zaanektowani przez Kaczora?
  Przecież to będzie kabaret, a nie kampania wyborcza.

 • puuchatek

  Oceniono 15 razy 5

  Założeniem akcji jest pokazanie, że to normalni ludzie. iNiestey idę o zakład, że jutro czy za tydzień pojawi się kolejna "artystka" sprzedająca "cipkomaryjki" czy ktoś biegający z gołą d… po ulicy - i cały efekt tej akcji pójdzie w kosmos. W niczym nie usprawiedliwiając nietolerancji czy (tym bardziej) przemocy jestem przekonany, że nikt tak nie szkodzi społeczności LGBT jak takie "artystki" i tacy "biegający z gołymi d…".

 • franiux

  Oceniono 26 razy 4

  Niech się wszyscy ogarną i przestaną używać złowa LGBT bo pis będzie miał większość konstytucyjną. Dla większości ludzi LGBT = Szatan a teraz TVP wmawia że LGBT = KO = Lewica = Szatan. Ludzie w to wierzą i będzie katastrofa. Uciszcie się. Mówcie o gospodarce a nie o osobach lgbt.

 • nino.rota

  Oceniono 32 razy 4

  żenada.
  lgbtq to ledwie 1 proc spoleczenstwa.
  nie mamy w PL wazniejszych problemow niz tozsamosciowe rozterki halasliwej garstki...?

 • piotrm74

  Oceniono 23 razy 3

  w Polsce uprawnionych do głosowania jest przeszło 30 mln. 10 tysięcy głosów na Was...... To Kamil D. w piątek miał więcej promili niż Wy macie poparcia :)

 • stgeorge

  Oceniono 25 razy 3

  Czy Wyście oszaleli w tej Wyborczej: teraz już 3 artykuły dziennie na temat LBGT. Wałkowanie sprawy Białegostoku non stop. Jak chuliganeria narozrabiała to sprawy sądowe i tyle. Wydaje się że spektakularne sprawy dźgnięcia księdza nożem we Wrocławiu czy napaści na plebanii w Szczecinie nie przyciągają takiej uwagi. Ale pewnie, z jednej strony chodzi w wrażliwców z LBGT a z drugiej strony klechów co to ich Sekielski tak obnażył. A że tych dwóch księży na filmie nie było? E tam, ale mogli być.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX