Durczok urządził sobie "pijany rajd" przez pół Polski? "SE": Zanim go złapano, przejechał 370 km

Zanim go złapano, pijany Kamil Durczok przejechał autem około 370 kilometrów - wynika z ustaleń "Super Expressu". W piątek dziennikarz spowodował kolizję na autostradzie A1 - miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Sąd oddalił wniosek prokuratury, która chciała jego tymczasowego aresztowania, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy planują zaskarżyć tę decyzję.

Pojawiają się nowe ustalenia w sprawie Kamila Durczoka, który w piątek 26 lipca został zatrzymany na autostradzie A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego. Dziennikarz najechał swoim sportowym bmw na pachołki oddzielające pasy ruchu - po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Prokuratura wnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie - na trzy miesiące, ale w poniedziałek sąd oddalił ten wniosek i zdecydował, że Durczok na proces poczeka na wolności. Orzeczono wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych.

Durczok przejechał pod wpływem alkoholu blisko 370 km? "SE": Wracał znad morza do Katowic

Wiele wskazuje na to, że zanim dziennikarz został zatrzymany, przemierzył pod wpływem alkoholu wiele kilometrów. W dniu wypadku Durczok miał wracać z urlopu znad morza do rodzinnych Katowic, a gdy zatrzymano go w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, przejechał już blisko 370 kilometrów - wynika z ustaleń "Super Expressu". Osoby znające kulisy śledztwa ujawniły też, że prokuratura zamierza złożyć zażalenie na decyzję sądu. Zdaniem śledczych, dziennikarz swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii. 

W poniedziałek po posiedzeniu sądu Kamil Durczok wyszedł do dziennikarzy i wydał oświadczenie, w którym przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu i przeprosił za swoje zachowanie. Zgodził się też na upublicznianie jego wizerunku i podawanie pełnego nazwiska.

Ja w tej sytuacji chcę powiedzieć jedno: bardzo, bardzo wszystkich przepraszam. Wszystkich tych, którzy we mnie wierzyli i którzy mi ufali. To są dla mnie bardzo, bardzo trudne dni. Mam pełną świadomość tego, że to, co się wydarzyło, jest karygodne absolutnie. Ani przez moment nie zaprzeczałem faktom, które zgromadziły w tej sprawie policja i prokuratura

- mówił.

Dziennikarzowi postawiono dwa zarzuty, za które łącznie grozi mu 12 lat więzienia. Pierwszy dotyczy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, a drugi - możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim przekazał, że Durczok podczas przesłuchania przyznał się tylko do pierwszego z zarzucanych mu czynów.

Więcej o:
Komentarze (523)
Durczok urządził sobie "pijany rajd" przez pół Polski? "SE": Zanim go złapano, przejechał 370 kilometrów
Zaloguj się
 • Michael Michael

  Oceniono 79 razy 73

  Inteligentny gość, którego stać na powrót do domu choćby taksą lub samolotem, naj*bany na maxa decyduje się wsiąść do samochodu i przejechać pół Polski. Nie nauczył się niczego po Krupie i innych, więc to dla mnie gość, którego trzeba systemowo odciąć od możliwości powtórzenia takiej sytuacji. Współczuję alkoholizmu, ale nie toleruję takiego zachowania.

 • valentin1943

  Oceniono 70 razy 38

  W sobotę poseł PIS w Gnieźnie jechał w terenie zabudowanym 130 km/h ale nie stwarzał zagrożenia w ruchu bo został ukarany utratą prawa jazdy na 3 m-ce, 5 pkt karnymi i mandatem. Może dlatego, że był trzeźwy a więc świadomy co robi.

 • fishinthesea

  Oceniono 34 razy 34

  Pan Durczok zastosował interesujący zabieg semantyczny mówić "to, co się wydarzyło" zamiast "to, co zrobiłem". Uważam, ze w ten sposób pokazał, że dystansuje się od własnego zachowania i nie poczuwa się do winy.

 • a.k.traper

  Oceniono 29 razy 27

  Musiał tankować podczas jazdy, jeśli nie to musiałby mieć dużo więcej i by usnął podczas jazdy. Alkoholik jednym słowem i to w ostrym stadium.

 • angus1000

  Oceniono 32 razy 26

  Pachołki zwężające jezdnie w okolicach Piotrkowa na A1 złamały już niejednego kozaka. Nawet trzeźwego.

 • ilenka50

  Oceniono 22 razy 20

  No to chyba jechał i pił, bo po takim dystansie powinien choć trochę przetrzeźwieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX