DK7. Kierowcy celowo blokowali przejazd karetki na sygnale. "Nie wierzę, normalnie nie wierzę"

Karetka na sygnale wioząca organy do przeszczepu nie mogła przejechać przez krajową "siódemkę", bo kierowcy innych aut blokowali jezdnię. Przejazd szczególnie utrudniał kierowca białego busa, który zdawał się nie rozumieć, że w tym wypadku liczy się każda sekunda. Nagraniem z wideorejestratora, które obiegło sieć, zainteresowała się już policja.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 7 między Radomiem a Warszawą. Karetka transplantacyjna jadąca na sygnale była tam blokowana przez kilka samochodów, których kierowcy - mimo wolnego prawego pasa ruchu - nie chcieli ustąpić jej miejsca na drodze. W efekcie kierowcy ambulansu - oprócz walki z czasem - musieli także walczyć z innymi kierowcami, którzy opóźniali przejazd. Do podobnej sytuacji doszło w grudniu na autostradzie A4. Wówczas blokowano przejazd karetki, która jechała na krakowskie lotnisko, gdzie podstawiono samolot czekający na przewiezienie do Warszawy serca do przeszczepu dla ciężko chorego dziecka. 

DK 7. Kierowcy blokowali przejazd kierowcy na sygnale

Na nagraniu z wideorejestratora opublikowanym na YouTubie widać, że przejazd karetce na krajowej "siódemce" blokowało kilka samochodów. Najpierw było to czarne bmw, którego kierowca przepuścił miejsce karetce dopiero po wyprzedzeniu trzech ciężarówek. Ratowników nie chciało też przepuścić drugie bmw, którego kierowca zwolnił dopiero po upomnieniu przez jadących obok policjantów, którzy zaczęli wymachiwać w jego strony ręką. Po chwili przejazd karetki został ponownie zablokowany - tym razem przez czarne audi.

 

Na nagraniu widzimy, że przejazd karetki szczególnie długo i uporczywie blokował kierowca białego busa. Długo ignorował trąbienie i sygnały dźwiękowe karetki, uparcie przeciągał zjechanie na wolny pas ruchu. Ostatecznie ratownikom udało się go wyprzedzić. "Nie wierzę, normalnie nie wierzę" - słyszymy na nagraniu z ust kierowcy ambulansu, który zarejestrował zdarzenie.

Nie dość, że zignorował pojazd uprzywilejowany, to celowo i złośliwie próbował pokazać swoje panowanie na prawym pasie ruchu - skomentował zachowanie kierowcy busa Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP w rozmowie z dziennik.pl

Nagraniem zainteresowała się już policja, która zwróciła się do autorów nagrania o jego upublicznienie bez zakrytych tablic rejestracyjnych. Niewykluczone, że od kierowców samochodów blokujących przejazd karetki zostaną teraz wyciągnięte konsekwencje. 

Więcej o:
Komentarze (453)
DK7. Kierowcy celowo blokowali przejazd karetki na sygnale. "Nie wierzę, normalnie nie wierzę"
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 145 razy 141

  Co zrobiła policja oprócz machania bo chyba powinno skończyć sie na zatrzymaniu tych jełopów sowitym mandacie ?

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 115 razy 105

  Wielkie zdziwienie Polaka, że jest w Polsce. To jest w Polsce codzienność i norma i z dnia na dzień jest coraz gorzej.

 • antonikarcz

  Oceniono 102 razy 86

  Dożywotnie odebranie prawa jazdy, konfiskata samochodu i Janusze zrozumieją co to jest pojazd uprzywilejowany.

 • joker1888

  Oceniono 83 razy 81

  Kara powinna być dotkliwa. Nie na poziomie setek złotych a przynajmniej tysięcy.
  Kierowca białego busa zachował się skandalicznie. Pozostałe samochody nieco spowalniały przejazd karetki, ale zachowanie kierowcy białego busa było wyjątkowo karygodne.

 • zelek2323

  Oceniono 84 razy 78

  W Holandii wszyscy by mieli zabrane prawo jazdy. Koniec z chamstwem nie tylko na droga ale wszędzie indziej tez

 • Abc Def

  Oceniono 56 razy 52

  niech blokują samochody rządowe oni mogą poczekać ale karetka!!!!to sukinsyny kanalie beznadzieja

 • koment7

  Oceniono 54 razy 46

  Powinni wprowadzić przepis, że za takie wykroczenie popełnione pierwszy raz na rok zabierają prawo jazdy, drugie wykroczenie tego typu trzy lata a za trzecim razem pozbawić prawa jazdy na zawsze. Może wtedy trochę mniej idiotów jeździłoby po drogach.

 • antypisiormax

  Oceniono 44 razy 40

  Ja się wcale nie dziwię, od 5-lat polaczek jest rozgrzeszany ze wszystkiego co za moich czsów było grzechem , może chamstwem , może złym wychowaniem lub jego brakiem a teraz jest nacjonalizm faszyzm nienawiść prywata brak wstydu i polski kośćół pseudo katolicki to jeszcze zdegenerowany w ok. 67 %
  Powodzenia polaczki na tej drodze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX