Sanepid ostrzega przed sinicami na plażach w Trójmieście. Zamknięta jest większość kąpielisk

Sinice wciąż przeszkadzają w wakacyjnym wypoczynku nad morzem. Pomorski sanepid informuje o zamknięciu niemal wszystkich kąpielisk w Trójmieście. Lista wciąż jest aktualizowana i sytuacja w każdej chwili może się zmienić.

Mapa z aktualnymi informacjami na temat otwartych i zamkniętych kąpielisk znajduje się w Serwisie Kąpieliskowym. W sobotę w Gdyni z powodu sinic zamknięte są kąpieliska: Gdynia Babie Doły, Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo. W Sopocie: Sopot-Kamienny Potok-Koliba, Sopot-Hotel Sopot-Beach Club, Sopot-Hotel Haffner-Esentra, Sopot-32A-33 Sopot - Tropikalna Wyspa, Sopot K-22, Sopot-Łazienki Południowe, Sopot - Park Północny II, Sopot - Park Północny.

Trójmiasto. Sinice "zamknęły" prawie wszystkie kąpieliska

W Gdańsku natomiast sinice uniemożliwiają korzystanie z kąpielisk: Gdańsk Stogi, Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Klipper Jelitkowo, Gdańsk Jelitkowo. Otwarte są natomiast trzy kąpieliska na Wyspie Sobieszewskiej: Gdańsk Świbno, Gdańsk Orle i Gdańsk Sobieszewo. Sinice mogą także pokrzyżować plany urlopowiczom na Półwyspie Helskim, gdzie zamknięte są kąpieliska: Chałupy, Kuźnica "Kościół", wszystkie kąpieliska w Jastarni oraz w Juracie. 

Warunki pogodowe sprzyjają sinicom, które najlepiej zakwitają przy wysokiej temperaturze i braku wiatru. Jak podkreśla sanepid, sytuacja kąpielisk może dynamicznie się zmieniać w zależności od siły i kierunku wiatru.

Sinice niebezpieczna dla zdrowia

Sinice mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzi ze względu na wytwarzane przez nie toksyny. Samo wejście do wody z sinicami może skończyć się wysypką i świądem, z kolei wypicie wody, w której znajdują się te bakterie, może powodować problemy żołądkowe, takie jak biegunki i wymioty. Przy dużym stężeniu toksyny wytwarzane przez sinice mogą wpływać na ośrodkowy układ nerwowy, powodując m.in. porażenie mięśni

Więcej o:
Komentarze (23)
Sanepid ostrzega przed sinicami na plażach w Trójmieście. Zamknięta jest większość kąpielisk
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 6 razy 6

  Eee po co jakies ostrzezenia skoro Polak potrafi wspiac sie na gore w klapkach, bez sprzetu a jedynie z puszka piwa w lapie to byle sinice mu nie zaszkodza jak je polknie, w koncu przeciez suweren "wstal z kolan" i probuje w kazdej dziedzinie zaprzeczac temu co juz wiadomo na pewno 😱😧😨😳

 • 162tony

  Oceniono 7 razy 5

  JA SIĘ NIE WYKĄPIĘ?
  Przyjechałem tu z Warszawy.
  Byłem w trampkach na Giewoncie, to co mi tam ślinice jakieś!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 4 razy 4

  Może dzięki sinicom,mniej utopi się ludzi?

 • wmr2000

  Oceniono 6 razy 4

  Drogo i brudno. Idealne miejsce na wakacje dla Polaka

 • feurig59

  Oceniono 3 razy 3

  Będzie znacznie mniej utonięć i śmieci na plaży

 • szabepio

  Oceniono 7 razy 3

  W nocy na plaży w Sopocie kochałem się z księdzem. Potem wykąpaliśmy sie w morzu, nago. Teraz czytam o tych wstrętnych sinicach, że zakaz kąpieli.

 • six_a

  Oceniono 11 razy 3

  barszcz, sinice, pis - to tylko kilka z wielu śmiertelnych atrakcji podnóżka chrześcijaństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX