Działacze Greenpeace Polska sprzątali plażę w Kołobrzegu. Oto co udało im się znaleźć

Działacze Greenpeace'u tym razem wzięli się za sprzątanie w Kołobrzegu. Dzięki przesiewaniu piasku udało im się oczyścić plażę z nurdli, czyli malutkich fragmentów plastiku. Zdarzały się jednak większe odpady - nurkowie z wody wyłowili chociażby radioodtwarzacz.

- Audyty które przeprowadziliśmy, zarówno w Gdańsku, Międzyzdrojach, a teraz w Kołobrzegu, potwierdzają, że na plażach i okolicach możemy znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju odpadów. Potwierdzają, że główną częścią tych odpadów jest plastik w różnej formie - mówi w naszym materiale Magdalena Figura z Greenpeace'u.

--

Do mórz i oceanów co minutę trafia ciężarówka odpadów, które zabijają ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Plaże naszego Bałtyku toną w śmieciach. Zatrzymajmy wspólnie to szaleństwo! TUTAJ możesz podpisać petycję ws. ograniczenia stosowania jednorazowego plastiku >>

Więcej o:
Komentarze (33)
Działacze Greenpeace Polska sprzątali plażę w Kołobrzegu. Oto co udało im się znaleźć
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 14 razy 4

  Jeszcze raz powtarzam, nie ma większych mend od palaczy. Zatruwają nie tylko siebie i skazują nas potem na sfinansowanie leczenia ich choróbsk będących pochodną tego nałogu. Przymuszają nas do wąchania smrodu wylatującego z ich paszcz i dymu.
  Zakłócają pobyt nad morzem, na ulicach a także bardzo często i w domu, paląc na klatkach, balkonach i w miejscach niedozwolonych. Pety rzucają gdzie popadnie. Na zwróconą uwagę reagują agresją i chamską retoryką. Z chęcią lał bym ich za to rozżarzonym prętem po jajach.

 • ceppisowski

  Oceniono 13 razy 3

  Wk...... mnie te muzulmany
  Smiecą na naszych pisowsko-katolickich plazach

 • jerzytop

  Oceniono 2 razy 2

  Ale sukces ! To wszystko jest śmiechu warte przy coraz częstszych " samoistnych " pożarach składowisk ŚMIECI panowie na stołkach w Warszawie ,do których to przyłozyliście swoje łapska
  Przez całe lata można było BEZKARNIE zaśmiecać Polskę zarabiać na tym setki milionów a teraz na dodatek trujecie nimi polskie dzieci i rodziny a na koniec sprzątacie po mafiozach którzy z milionami sa jak zwykle anonimowi i trudni do wykrycia

 • gadolinn

  Oceniono 4 razy 2

  "Do mórz i oceanów co minutę trafia ciężarówka odpadów, które zabijają ptaki, ryby, wieloryby i delfiny."

  To zdanie powinno byc takie:

  "Do mórz i oceanów co minutę trafia ciężarówka odpadów, które zabijają ptaki, ryby i ssaki."

 • ireneusz50a

  Oceniono 2 razy 0

  o znalezionych portfelach i złotej biżuterii nie wspominają.

 • kac

  Oceniono 12 razy 0

  Super sprawa, bardzo się Cieszę gdy ekologiczni działacze dla odmiany robią coś pożytecznego.

 • blski

  Oceniono 8 razy 0

  Kilka lat temu bylym na plazy na Atlantyku (nie pamietam w ktorym kraju).
  Wydawalo sie, ze jest czysta, ale grudek ciezkiego oleju otoczonego piaskiem (przypomina to rorzadka smole) bylo tak duzo, ze przy wejsciach na palze byly butelki z nafta zeby ja obmyc nogi po wdepnieciu na taka kulke. Nie wiem skad to zanieczyszczenie pochodzi, czy to z wyciekajacego ze statkow paliwa, byc moze statki czy tankowce czyszcza swe ladownie gdy znajduja poza strefami nalezacymi do ktoregos z krajow. O ile wiem nie jest to wbrew przepisom.

 • masta_of_dizasta

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawe, czy Grinpis już posprzątał ropę z tych wszystkich miejsc, w których koncerny paliwowe spowodowały katastrofy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX