Ponad połowa absolwentów szkoły policyjnej w Szczytnie oblała egzamin. Czeka ich powtórka

184 z 327 absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie zdało egzaminu teoretycznego, dotyczącego zagadnień prawnych - podaje portal tvn24.pl. Jak twierdzi rzecznik uczelni, sytuacja nie jest nadzwyczajna, bo w przeszłości zdarzały się egzaminy o mniejszej zdawalności.

Ok. 56 proc. absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie zdało pierwszego etapu egzaminu oficerskiego po dwu i trzyletnich studiach - podaje portal tvn24.pl. Przystąpiło do niego 327 osób, zdały jedynie 143. Rzecznik uczelni podinsp. Marcin Piotrowski twierdzi w rozmowie z portalem, że w przeszłości "zdarzały się egzaminy o większej lub mniejszej zdawalności".

Egzamin obejmował zagadnienia prawne, m.in. z zakresu prawa karnego, cywilnego. Absolwenci mogą przystąpić do niego powtórnie. 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie - jedyna taka szkoła w Polsce

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną tego typu placówką w Polsce, która zajmuje się kształceniem kadry kierowniczej Policji. Na uczelni prowadzone są zajęcia m.in. z zakresu nauk prawnych, humanistycznych, społecznych i przedmiotów zawodowych.

"Słuchacze przechodzą również szkolenia z zakresu taktyk i technik interwencji policyjnych, strzelania, obsługi policyjnego sprzętu łączności i policyjnych systemów informatycznych. W swojej ofercie uczelnia ma blisko 100 różnego rodzaju kursów" - czytamy na stronie internetowej placówki.

Szkołę nadzoruje minister spraw wewnętrznych i administracji. W lutym 2017 r. Komendantem-Rektorem szkoły w Szczytnie został insp. dr hab. Marek Fałdowski.

Więcej o:
Komentarze (161)
Ponad połowa absolwentów szkoły policyjnej w Szczytnie oblała egzamin. Czeka ich powtórka
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 46

  Najważniejsze, że wycinanie tych, jaki im tam, małych kółeczek mają opanowane na szóstkę. Co nie panie Zieliński?

 • czarnyminio

  Oceniono 52 razy 40

  A tu po sąsiedzku dziwią się, że policja nie może ustalić danych kierowcy , który uderzył kobietę. To nie są tuzy intelektu , nawet oficery nie wiele mają wspólnego z lotnością umysłu.

 • droch

  Oceniono 47 razy 39

  Za to egzamin z rozpoznawania koszulek z napisem KONSTYTUCJA wszyscy zdali na celujący :)

 • kataryniarski

  Oceniono 50 razy 38

  HAHAHAHA!!!

  Może zamiast sprawnościówek wprowadźcie im... religię na egzaminie? :D ;D ;D

 • kfal

  Oceniono 34 razy 26

  Ale o co chodzi? Najwazniejsze ze znaja metody statystyki przydatne w sprawozdawczosci i liczeniu liczby protestujacych.

 • sai_mon

  Oceniono 24 razy 22

  Jest ok, bo mnijsza połowa umi czytać a wieńksza połowa umi pisać. Czy odwrotnie. Ale som tacy co umiom i to i to. Pacz ja.

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 21 razy 19

  Bo w ramach dobrej zmiany nie wymieniono jeszcze egzaminatorów. A nowi wykładowcy już uczą według nowego programu: nie słuchaj prawa tylko swojego przełożonego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX