Pobicie wykładowcy z Wrocławia. Policja: Wyjaśnienie okoliczności zdarzenia to sprawa priorytetowa

Przemysław Witkowski, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i dziennikarz został pobity. Mężczyzna skrytykował nienawistne napisy znajdujące się na murze przy nadodrzańskim bulwarze we Wrocławiu. Sprawę wyjaśnia policja, która zapewnia, że znalezienie sprawcy i wyjaśnienie okoliczności zdarzenia jest dla niej priorytetem.

Z ustaleń policjantów wynika, że Przemysław Witkowski został pobity niedaleko mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Poszkodowany został przesłuchany. Policja zabezpiecza monitoring z okolicznych lokali, żeby ustalić tożsamość napastnika, który pobił dziennikarza.

Policja szuka sprawcy pobicia Przemysława Witkowskiego. Prosi o pomoc mieszkańców Wrocławia

Rzecznik wrocławskiej policji asp. sztab. Łukasz Dutkowiak powiedział w rozmowie z TVN24, że wszystko wskazuje na to, że do zdarzenia doszło z powodu homofobicznych napisów, które znajdowały się na murze i komentarza, który wyraził krytyczną opinię na ich temat. Policjant zapewnił, że wyjaśnienie okoliczności zdarzenia to dla służb sprawa priorytetowa. 

- Ważne są też dla nas sygnały od mieszkańców. Jeżeli ktoś posiada informacje na temat przemieszczających się w tym czasie osób mogących mieć związek z napisami, prosimy o informację. Będziemy je weryfikować - powiedział Dutkowiak.

Do sprawy odniosła się także minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek, która nazwała atak na Przemysława Witkowskiego "wyjątkowo barbarzyńskim".

Pobicie Przemysława Witkowskiego. Powiedział, że nie podobają mu się homofobiczne napisy

Przemysław Witkowski został dotkliwie pobity w czwartek wczesnym wieczorem. Na Facebooku zdjęcie, które pokazuje, że odniesione przez niego obrażenia są poważne. Mężczyzna trafił do szpitala, ma złamany nos, kości policzkowe i jarzmowe.

- Siedzieliśmy osiem godzin na pogotowiu. Przemek ma tak spuchniętą twarz, że nie widzi. Do domu wróciliśmy koło godz. 4. nad ranem. To była dla nas bardzo ciężka noc - w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" powiedziała Anna Hoss, partnerka Przemysława Witkowskiego.

Z relacji poszkodowanego wynika, że napastnikiem był dwudziestoparoletni mężczyzna. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego został napadnięty na bulwarach nadodrzańskich, przy homofobicznym napisie "Stop pedofilom z LGBT" na moście Trzebnickim. Witkowski głośno go skrytykował, co usłyszał mężczyzna znajdujący się nieopodal niego. Zapytał Witkowskiego, czy nie podobają mu się napisy na murze. Gdy publicysta odpowiedział, że mu się nie podobają, został zaatakowany. 

Więcej o:
Komentarze (101)
Pobicie wykładowcy z Wrocławia. Policja: Wyjaśnienie okoliczności zdarzenia to sprawa priorytetowa
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 51 razy 41

  Kampania zjednoczonych sił PiS-u, krk i naziołków zaczyna przynosić oczekiwane rezultaty. Pomysłodawcy tej kampani mogą czuć się dumni.

 • rgfm

  Oceniono 48 razy 36

  Nienawiść Kaczyńskiego i reszty pisowców i kościoła do osób LGBTQ+, robienie z otwartych ludzi wrogów, szczucie, opluwanie niewinnych ludzi już zbiera żniwo. Jak wy możecie oglądać się w lustrze, bandyci!

 • fakiba

  Oceniono 43 razy 31

  I co tu wyjaśniać , kibol wstał z kolan i pobił gościa bo wulgarne napisy mu się nie podobały

 • iremus

  Oceniono 22 razy 18

  Policja szuka sprawcy pobicia Przemysława Witkowskiego. Prosi o pomoc mieszkańców Wrocławia.....
  Mam tylko jedno pytanie: Co robi prewencja policji i straż miejska opłacane z naszych podatków?
  Za komuny prewencja milicji, poza SB, była najbardziej znienawidzoną formacją milicyjną, gdyż patrolowała wszystkie zakamarki nie pozwalała bezkarnie rozrzucać ulotek i brudzić farbami elewacji budynków. Dzięki prewencji niektórzy mają obecnie status "kombatantów podziemia".

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 18

  Zapytajcie KK i pis dla czego leją ludzi którym się wulgarne napisy nie podobają

 • biesczad1

  Oceniono 25 razy 17

  Obrazki jak z nazistowskich Niemiec...

 • japiernicze

  Oceniono 23 razy 17

  Gdyby nie policja, to podobnie wyglądaliby uczesticy parady w Białymstoku, kobiety i młodzież.
  Stop przemocy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX