Niedziele handlowe 2019. Czy 28 lipca sklepy będą otwarte?

Czy 28 lipca to niedziela handlowa? Czy jutro sklepy będą otwarte? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie w 2018 roku.

Przepisy dotyczące podziału na niedziele handlowe i niehandlowe zostały skonstruowane w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczaić nas, że już wkrótce robienie zakupów w niedziele będzie niemal niemożliwe. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, w tym roku już tylko raz. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w 2020 roku i w latach kolejnych - wówczas będą one wypadać zaledwie siedem razy w ciągu całego roku.

Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy sklepy będą jutro czynne?

Czy 28 lipca to niedziela handlowa? W tym roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (wyjątkiem jest kwiecień i grudzień). 28 lipca jest ostatnią niedzielą miesiąca, a to oznacza, że jutro będziemy mogli zrobić zakupy nie tylko w osiedlowym sklepiku czy na stacji benzynowej, ale także w supermarketach i sklepach w galeriach handlowych.

Więcej o:
Komentarze (33)
Niedziele handlowe 2019. Czy 28 lipca sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 15 razy 9

  Tak czekałem na ten dzień cały miesiąc ja moja żona jaki cała rodzina syn z synową z ich dwójką dzieci oraz mieszkańcami naszego bloku numer 2, którą mamy zamiar spędzić w galerii Młociny lub Arkadii ale o to będziemy rzucali losy wieczorem- orzeł czy reszka lub w kości-, Wiem wiem mogą być awantury lecz pochowałem wszystkie noże siekiery śrubokręty ostre narzędzia i zamówiłem na wieczór patrol policji w celu ochrony głosowania pod płaszczykiem pokojowej dyskusji o LGBT!!!!!.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 11 razy 7

  Jutro wybieram się ze swoim wnusiem na jego pierwszą handlową niedzielę w życiu w w supermarkecie ponieważ jeszcze nigdy nie był, ważne jest aby zapamiętał ten dzień do końca życia bo ja pamiętam jak byłem pierwszy raz w kinie z dziadkiem!!

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 11 razy 7

  Tak już postanowiłem specjalnie kupiłem klapki Kubota w kolorze czerwonym i cały dzień spędzę w Żabce, będę bezlitosny dla kasjerki sklepowej panny Weroniki D. Postanowiłem na wagę kupić 600 ziarenek maku oraz 1410 ziarenek kawy.

 • żararaka straszny

  Oceniono 12 razy 6

  UZ wyrobił się w swoim rzemiośle nazwijmy to dziennikarskim- informacje o handlowych niedzielach są konkretne krótkie, lecz jak dawniej brak mi w nich emocji które narastają w miarę czytania, tego napięcia nerwowego w oczekiwaniu na końcowy werdykt: handlowa czy nie handlowa. Dlatego zacząłem lubić artykuły NPK który swoimi relacjami zaskakuje mnie do dzisiaj .

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  Nie można wprost?

 • gadolinn

  Oceniono 3 razy 1

  a te szamany w czarnych szmatach to dlaczego w niedziele czaruja za pieniadze?

 • gadolinn

  Oceniono 3 razy 1

  Mam dla UZ rade jak napisac to samo zwiezle:

  - Czy 28 lipca sklepy będą otwarte?
  - Tak.

  ===

  Mozna jeszcze krocej:

  28 lipca sklepy beda otwarte.

  Albo:

  28 lipca jest niedziela handlowa.

 • remislanc

  Oceniono 11 razy 1

  Witaj Ułomny Zupełnie!!!
  Nareszcie !!!! Trę nogami od miesiąca pójść do galerii i pojeździć ruchomymi schodami...Qrde - w niedzielę!!!Nie tam w piątek-świątek. Tylko w niedzielę!!! Jakie to emocjonujące...Będę nimi jeździł całą niedzielę - aż do zamknięcie mojej kochanej Arkadii!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX