W Świnoujściu zaginęła 6-letnia dziewczynka. Odnaleziono ją w Niemczech

Dziewczynka przebywająca na wakacjach w Świnoujściu zgubiła się podczas zabawy na plaży. Samotna sześciolatka zwróciła na siebie uwagę turystów dopiero osiem kilometrów dalej - w Niemczech.

Jak podaje portal swinoujskie.info dziewczynka razem z rodzicami przyjechała na wakacje do Świnoujścia z powiatu nowotarskiego. Podczas zabawy na plaży zgubiła się.

6-latka zaginęła na plaży w Świnoujściu. Została odnaleziona 8 kilometrów dalej w Niemczech

Rodzice dziecka powiadomili o zdarzeniu policję i ratowników, którzy natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Przez trzy godziny funkcjonariusze przeszukiwali plażę, promenadę miasta, centrum handlowe oraz okoliczne skwery, ulice i place zabaw.

Po tym czasie postanowiono powiadomić niemiecką policję w Heringsdorfie na wyspie Uznam. Właśnie dzięki tej decyzji udało się odnaleźć dziewczynkę. Jak podaje Suddeutsche Zeitung, dziewczynka przeszła plażą aż 8 kilometrów, zanim znalazła się na terenie Niemiec.

Dopiero tam zdezorientowanemu dziecku postanowił pomóc turysta z Nadrenii-Palatynatu. 6-latka na próbę nawiązania kontaktu zawróciła i zaczęła iść w przeciwną stronę. Wtedy uwagę zwrócili na nią policjanci patrolujący plażę. Młodej policjantce udało się przekonać dziecko, by poszło razem z nią. Także do Świnoujścia dziewczynka wróciła razem z niemiecką funkcjonariuszką.

Więcej o:
Komentarze (180)
W Świnoujściu zaginęła 6-letnia dziewczynka. Odnaleziono ją w Niemczech
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 65 razy 49

  Brawa dla dziewczynki. Ile szescioletnich dzieci w dzisiejszych czasach jest w stanie przejsc 8 km?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 44 razy 32

  W gąszczu parawanów, ryku diskopolo i monotonnym rzucaniu wszelakimi "kûrwami" przez Januszy i Grażynki też się kiedyś zgubiłem i odnalazłem dopiero w Normandii.

 • matitalolo

  Oceniono 41 razy 25

  Już sześciolatki wiedzą, że trzeba spieprzać z tego syfiastego rezerwatu watykańskiego do cywilizacji. To także reakcja na działania bolszewickiej pisdecji z generalissimusem jarosławem na czele.

 • konigin

  Oceniono 29 razy 23

  Patrząc po tym jak wyglądają plaże polskich Januszy, pełne parawanow i parasoli, gdzie szpilki nie da się wcisnąć, to każde dziecko jest tam w stanie się zgubić.

 • indianski

  Oceniono 19 razy 19

  szybko zrozumiala ze jedynym wyjsciem jest emigracja

 • Krystyna Łodzianka

  Oceniono 20 razy 18

  Gdy byliśmy na plaży z małym synem wymyśliliśmy patent na to, żeby dziecko nie stracić z oczu: do spodenek przyczepiliśmy balonik na lince. Patent sprzedaję za darmo.
  A mądralom, którzy wiedzą jak upilnować dziecko radzę sprawdzić to na własnym.

 • o_mamo

  Oceniono 17 razy 17

  Największy koszmar matki. Mi do dziś śni się, ze tracę moją córkę z oczu, chociaż teraz już dorosła, no i nigdy mi nigdzie oczywiście nie zaginęła. Matka przez trzy godziny myślała, że jej dziecko utonęło, albo ktoś je porwał. Naprawdę mocno współczuję!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX