Krowa na dachu zabytkowego pałacyku na Mazowszu. "Wpadła w poślizg"

Na dachu zabytkowego pałacyku w gminie Sochocin na Mazowszu utknęła... krowa. Akcja ściągania jej na ziemię zajęła strażakom blisko trzy godziny. Interwencja nie była prosta, bo zwierzę w pewnym momencie zrobiło się agresywne.

We wtorek 23 lipca strażacy z OSP i PSP w Sochocinie przeprowadzili nietypową interwencję. Jak relacjonują, zostali zadysponowani do... krowy, która chodziła po dachu w miejscowości Niewikla (powiat płoński). Zwierzę było ściągane na ziemię przez blisko trzy godziny. 

Krowa na dachu pałacyku. "Wpadła w poślizg"

Jak krowa znalazła się na dachu? Zwierzę odłączyło się od pobliskiego stada, a do opuszczonego pałacyku, który był otwarty, weszło po schodach. - Krowa weszła do niezabezpieczonego budynku na drugie piętro. Właściciel usiłował ją przegonić i krowa najprawdopodobniej wpadła w poślizg i przez okienko wyleciała na dach - tłumaczył brygadier Janusz Majewski z PSP w Płońsku z lokalną "Gazetą Płońszczak".

Jak dodał, w pewnym momencie krowa zrobiła się bardzo agresywna, a strażacy musieli odcinać jej drogę deskami i płytami. Żeby bezpiecznie sprowadzić ją na ziemię, rozebrali kawałek dachu i wycięli fragment ściany. 

Krowie nic się nie stało, po uwolnieniu dołączyła do swojego stada. Właściciel pałacyku, do którego weszła, dostał polecenie zabezpieczenia wejścia do budynku - tak, żeby w podobnej sytuacji nie znalazło się już żadne inne zwierzę.

Więcej o:
Komentarze (91)
Krowa na dachu zabytkowego pałacyku na Mazowszu. "Wpadła w poślizg"
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 36 razy 28

  Nie ma żadnej wzmianki czy krowa była trzeźwa. Agresywne zachowanie może być odebrane jako stan wskazujący

 • junk92508

  Oceniono 19 razy 13

  usłyszała o krowie+ Kaczyńskiego i pomyślała o inwestycji w jakiś pałacyk...

 • didja

  Oceniono 15 razy 13

  Zauważyliście wzmożoną aktywność krów w ostatnim czasie? A to jedna zwiała z transportu i "rzuciła się przez morze", to znów w innym miejscu stado krów zaczęło tworzyć nową cywilizację, a teraz krowa po dachach lata.

 • ona_ona_80

  Oceniono 21 razy 13

  "wpadła w poślizg i przez okienko wyleciała na dach"
  Chciałabym zobaczyć jak zbudowany jest ten pałacyk, bo coś mi się tu nie składa. Co prawda do szkoły dawno chodziłam, dodatkowo PiS tworzy historię na nowo, ale chyba w kwestii grawitacji nic się nie zmieniło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX