Zakopane. Są wyniki sekcji zwłok 12-latki, która zmarła na koloniach. "Serce w bardzo złym stanie"

Według wstępnych ustaleń, które wynikają z przeprowadzonej sekcji zwłok, przyczyną śmierci 12-latki, której ciało znaleziono w poniedziałek nad ranem w jednym z zakopiańskich pensjonatów, była choroba serca, która rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku tygodni.

We wtorek odbyła się sekcja zwłok 12-letniej dziewczynki, której ciało w poniedziałek nad ranem znalazły jej koleżanki. Dziecko zmarło w pensjonacie w Zakopanem podczas kolonii.

Dziewczynka miała chore serce

Według wstępnych wyników sekcji zwłok przyczyną śmierci dziecka była choroba serca. Miało być ono w bardzo złym stanie. - Nie wiążemy tego z odpowiedzialnością rodziców i lekarzy, ponieważ, zdaniem biegłych, choroba rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku tygodni - przekazał w rozmowie z TVN 24 prok. Rafał Porębski, zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem.

Jak podkreślił, wykluczono udział osób trzecich w śmierci 12-latki. Badania nie wykazały również obecności alkoholu czy narkotyków. Dziewczynka nie przyjmowała również żadnych leków, co świadczy najprawdopodobniej o tym, że rodzice nie wiedzieli o chorobie córki.

Kuratorium prowadzi postępowanie

Jak informuje TVN 24, Kuratorium Oświaty wszczęło postępowanie kontrolne, które wykaże, czy kolonia przebiegała zgodnie z procedurami. Jej uczestnicy zostali objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

Więcej o:
Komentarze (144)
Zakopane. Są wyniki sekcji zwłok 12-latki, która zmarła na koloniach. "Serce w bardzo złym stanie"
Zaloguj się
 • mocz-nick

  Oceniono 54 razy 52

  Biedna dziewczyna, współczucie dla rodziców.

 • franclajn

  Oceniono 66 razy 48

  Nie ma lekarzy i pielegniarek, szpitale są przepełnione, na sorach tez czeka śmierć, edukacja rozwalona, nauczycieli też brakuje - oto skutki rządów podłej zmiany. Nic dziwnego, że po raz pietwszy od 30. lat wg oficjalnych danych skraca się długość życia Polaków. Takie tragedie jak ta na koloniach będą się powtarzać, gdy są pieniądze na propagandę sukcesu w telewizji, na utrzymywanie armii czarowników w czarnych kieckach i na kupowanie głosów wyborców, a nie ma na podstawowe potrzeby społeczne.

 • maxwywar2

  Oceniono 48 razy 44

  Przepraszam a jak do cholery mam sie zbadac albo zbadac dziecko jak kolejka do kardiologa to 6 miesiecy? Kardiolog zleca badania na ktore czeka sie kolejne 5 miesiecy.

 • antygronkowiec

  Oceniono 59 razy 43

  Może to być powikłanie po przebytej tzw. infekcji, wirusy patogenne mogły zaatakować serce, wdało się zapalenie i nieleczone zniszczyło serce...

 • gej_prowincjonalny_45_letni

  Oceniono 27 razy 27

  szkoda dziecka.... ogromnie zal rodzicow i bliskich. moge sobie wyobrazac co czuja. bardzo bardzo im wspolczuje tak ogromnej tragedii.

 • 13sw

  Oceniono 26 razy 20

  Być może to zapalenie mięśnia sercowego po grypie.

  Ta "niegroźna" choroba, na którą szczepią się tylko – zdaniem większości – hipochondrycy, może w ten sposób łatwo zabić.

 • art_102

  Oceniono 18 razy 18

  Mogliby powiedziec coś więcej. Wiem, ze to nie portal medyczny, ale mozna wykorzystac okazję i wyczulić na pewne objawy.
  Nie chodzi o sensację czy wścibstwo, ale jesli takie sytuacje mogą się zdarzyć prawie z dnia na dzień , to bardziej szczegółowe info mogłoby wyczulić rodziców na niektóre objawy. To że dziecko się gorzej czuje, to sie zdarza, ale raczej nikt nie biegnie do lekarza od razu. A jednak czasami trzeba, właśnie w przypadku serca, bo to niepierwszy przypadek śmierci młodego człowieka z tego powodu.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 18 razy 18

  To się zdarza - poczytajcie ilu piłkarzy umarło na boisku bo nie zdiagnozowano chorób i wad serca - a przecież piłkarz są badani , a 12- latka nie jest tak badana jak zawodowi piłkarze.
  Tragedia dla rodziny - słowa współczucia.
  No i pytanie o ilości spożywanych napojów energetycznych - bo to potrafi zniszczyć serce dziecka w parę miesięcy.

 • Jan Ka

  Oceniono 26 razy 16

  Edukacja rozpirzona, służba zdrowia rozpirzona, sądy rozpirzone, co by tu jeszcze... Jarosławie Zbawicielu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX