Prognoza pogody. Do Polski wracają upały. Już jutro 30 stopni

Po pochmurnym, stosunkowo chłodnym, a miejscami deszczowym wtorku czeka nas ocieplenie. Dotyczy to przede wszystkim zachodniej części kraju, gdzie temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia przed upałem.

Jutro alert pogodowy przed upałami będzie obowiązywał na terenie województwa lubuskiego, dzień później także w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim (będzie to jednak ostrzeżenie I stopnia). 

Prognoza pogody. Od środy do niedzieli możemy spodziewać się upalnej, słonecznej pogody

W środę 24 lipca pod względem pogody Polska podzieli się na pół. W zachodniej części kraju będzie ciepło i słonecznie (30 stopni w Zielonej Górze, 29 w Szczecinie, 27 w Opolu), we wschodniej z kolei - pochmurno, wyraźnie chłodniej i deszczowo (od 18 stopni w Zakopanem do 26 w Warszawie). Dzień później masy ciepłego powietrza zaczną wdzierać się wgłąb kraju a temperatura maksymalna w wielu miastach wzrośnie. Tego dnia na termometrach zobaczymy od 24 do nawet 32 stopni, a niebo w całym kraju rozchmurzy się.

Synoptycy z IMGW prognozują, że do końca tego tygodnia możemy spodziewać się letnich warunków pogodowych. Zarówno w piątek, sobotę i w niedzielę temperatura maksymalna będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, a niebo będzie przez większość czasu bezchmurne. Wyjątkiem będzie bardzo upalna niedziela, w czasie której na zachodzie mogą zdarzyć się gwałtowne burze. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Prognoza pogody. Do Polski wracają upały. Już jutro 30 stopni
Zaloguj się
 • alben albus

  Oceniono 1 raz 1

  Hm. Tylko by synoptycy nie zostali oskarżeni co ich kolega z Krakowa i koleżanka z Warszawy po fachu z nawalnicą w pomorskim, a tu na cały kraj upał bo chciałbym wysuszyć właśnie w upale ...ślipki na extra czas.

 • sigizm

  0

  na szczęście prognozy tylko do 31*C przez dwa dni, za to deszcze, lokalnie potężne

 • bi1234

  0

  W TV już odwołali prognozę dot. upałów. Ciekawe kto będzie miał rację.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 2 razy -2

  Dla Czerskich nawet jak interglacjał się skończy to będą "upały" = "afrykańskie upały"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX