Adam Bodnar planuje zaskarżenie uchwał ws. zakazu ideologii LGBT. "Mogą mieć walor normatywny"

Adam Bodnar planuje zaskarżenie do sądów administracyjnych uchwały samorządów ws. zakazu ideologii LGBT. - Uważam, że one nie są tylko i wyłącznie deklaracjami politycznymi, one mogą mieć walor normatywny, one wpływają na sytuację osób, które zamieszkują na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego - powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich.

Adam Bodnar w "Faktach po faktach" TVN24 poinformował, że jego biuro pracuje nad zaskarżeniem uchwał samorządów ws. "samorządów wolnych od LGBT". - Powstaje pytanie, czy taka postawa aprobaty, sprzyjania, postawa niechęci, także przyjmowanie tych wszystkich uchwał w sprawie zakazu ideologii LGBT nie tworzyły podatnego gruntu pod to, co się stało w Białymstoku - powiedział Bodnar.

Bodnar chce zaskarżyć uchwały ws. ideologii LGBT

Chodzi o uchwały podejmowane w ostatnich miesiącach przez rady miast, powiatów bądź województw. Dotychczas takie uchwały podjęło prawie 30 samorządów. -  Uważam, że one nie są tylko i wyłącznie deklaracjami politycznymi, one mogą mieć walor normatywny, one wpływają na sytuację osób, które zamieszkują na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego - stwierdził Bodnar. - Sądy administracyjne powinny zweryfikować, czy jednostki samorządu terytorialnego mogą wydawać uchwały, które są w sprzeczności z brzmieniem konstytucji i zakazem dyskryminacji ze względu na jakąkolwiek przyczynę, który jest wyrażony w art. 32 konstytucji - dodał.

Więcej o:
Komentarze (208)
Adam Bodnar planuje zaskarżenie uchwał ws. zakazu ideologii LGBT. "Mogą mieć walor normatywny"
Zaloguj się
 • tatulekonline

  Oceniono 52 razy 30

  Pan Bodnar to chyba najbardziej zapracowany Rzecznik Praw Obywatelskich w historii. Podziękowania i brawa za pożyteczne i intensywne działania w obronie polskiej demokracji.

 • feurig59

  Oceniono 34 razy 18

  Brawo, proszę się trzymać. Jesteśmy z Panem!
  Fala nienawiści którą Pan sobie bierze na głowę w imieniu obrony wartości...
  NAJWYŻSZY RESPEKT!

 • albrecht_kalba

  Oceniono 31 razy 17

  Bodnarowi, pomimo jego potknięć, należy życzyć kręgosłupa z tytanu i skóry z kevlaru, bo piSSowska swołocz żyć mu nie da.

 • rattus-rattus

  Oceniono 43 razy 17

  Gdyby Hitler urodził się Polakiem, byłby naszym bohaterem narodowym wszech czasów.

 • urian

  Oceniono 23 razy 11

  Bodnar powinien byc liderem opozycji, a na plakatach wyborczych powinny być nowe, mlode twarze. Ukraińcy dość mieli oglądania od lat Tymoszenko, poroszenko i innych politycznych cwaniaków. Dlatego wygrał Zełemnski, to samo we Francji Macron. To tez tajemnica zwycięstwa Dudy. Więc tak trzeba, pogonić Kaczyńskiego z zakonem, Schetynę, Kamysza z Pawlakiem, tych dziadków z SLD, tego czuba Korwina czy Kac-Kukiza. Najwyższy czas odmłodzić i totalnie wymienić Sejm

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 9

  Jak zwykle istnieje obawa, że PiS wprowadziło kozę i ją hucznie zaraz wyprowadzi, jako sukces. Zaproponuje komisję. Tak, komisję. Do spraw osób nieheteroseksualnych. Do spraw dialogu. I jeszcze jakieś bzdurki. Opozycję zaprosi i Legierskiego. Kto odmówi, ten nie chce pokoju. Chce wojny. Nie to, że się założę. Ale mają pisiorki pomysły, oj mają.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 20 razy 8

  A co z Art. 30. Konstytucji RP?
  "Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych."
  Przecież politycy PiS wielokrotnie w swoich wypowiedziach ten artykuł naruszali?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX