Marsz Równości w Białymstoku. Parafia dziękuje "obrońcom wartości". "Chronili miasto przed deprawacją"

Co prawda policja wciąż poszukuje i wyłapuje sprawców burd i pobić podczas sobotnich wydarzeń w Białymstoku, ale jedna z parafii już dziękuje "obrońcom" tradycyjnych wartości. Białostocka parafia św. Jadwigi Królowej wprost pisze w ogłoszeniach parafialnych: "Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją".

Cały czas pojawiają się nowe informacje na temat zatrzymanych po wydarzeniach z Białegostoku. W niedzielę rzecznik KGP Mariusz Ciarka poinformował, że jest ich łącznie 25 i "myśli, że to nie koniec". Policja wciąż więc "wyłapuje" tych, którzy w trakcie, bądź po Marszu Równości, zakłócali porządek, dokonywali rozbojów, czy ataków fizycznych, rzucali kamieniami lub butelkami.

Z całej Polski płyną komentarze na temat wydarzeń ze stolicy Podlasia, szefowa MSWiA Elżbieta Witek zapewnia, że konsekwencje zostaną wyciągnięte, a opozycja składa wnioski m.in. do Prokuratora Krajowego w sprawie ataków.

Są jednak i tacy, którzy bronią i tłumaczą agresję napastników z Białegostoku lub, jak np. marszałek województwa podlaskiego, mają nieco inny pogląd na sprawę. Szef struktur PiS w regionie, winą za ataki obwinił... prezydenta miasta i społeczność osób LGBT.

Ataki na Marszu Równości. Białostocka parafia dziękuje obrońcom "wartości"

Jednak nie tylko marszałek Artur Kosicki zaprezentował odmienne stanowisko. Na stronach parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku można w ogłoszeniach parafialnych znaleźć podziękowania za walkę w "obronę wartości chrześcijańskich".

Cała ich treść:

Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania.

Ogłoszenia z 21 lipca na stronie parafii św. Jadwigi Królowej w BiałymstokuOgłoszenia z 21 lipca na stronie parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku jadwiga.archibial.pl

Więcej o:
Komentarze (715)
Białystok. Ataki w trakcie Marszu Równości. Parafia dziękuje "obrońcom" tradycyjnych wartości
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 112 razy 98

  To jest otwarte wypowiedzenie wojny.
  Wojny Cywilizacji Europejskiej z ciemnota i zabobonem katolstwa.

 • jxl82

  Oceniono 102 razy 82

  Kościół Katolicki w Polsce wypowiedział posłuszeństwo papieżowi Franciszkowi.

 • dadelog

  Oceniono 88 razy 80

  Kościół katolicki w tym kraju to już jest jakaś faszystowska sekta, która coraz częściej promuje przemoc i nienawiść, zamiast miłości do bliźniego...

 • krynolinka

  Oceniono 87 razy 71

  Wynoszenia bandytów do rangi patriotów i obrony wiary przez PiS i kościół to już norma?

 • Zuzanna Kot

  Oceniono 78 razy 62

  Aż trudno uwierzyć do czego posuwa się kosciol.przeciez to jest nawoływanie do przemocy.ciekawe czy ich Bóg też to pochwała i dziękuję przestępców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX