Policja: Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że znaleźliśmy ciało 5-letniego Dawida

Na konferencji prasowej Komenda Stołeczna Policji przekazała, że znalazła ciało dziecka i z prawdopodobieństwem "graniczącym z pewnością" może stwierdzić, że jest to 5-letni Dawid Żukowski.

Przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji na konferencji prasowej poinformował, że policjanci prowadzący poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego natrafili na ciało dziecka na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim przy trasie A2.

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid, chłopiec, którego poszukiwaliśmy od północy z 10 na 11 lipca. Wskazuje na to wiele cech, ubiór. Będą oczywiście jeszcze przeprowadzone okazania z udziałem rodziny i z udziałem prokuratora. Jednak uznaliśmy, że ta informacja powinna zostać przekazana 

- powiedział Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Mrozek dodał też, że policja nie będzie już dziś ujawniać żadnych szczegółów dotyczących poszukiwań. - Prosimy o wyrozumiałość ze względu na rodzinę, która wczoraj pochowała ojca Dawida, a dziś straciła najmłodszego członka rodziny - zaapelował.

Funkcjonariusz prosił również, by ze względu na dobro rodziny i bliskich zmarłego dziecka, nie spekulować jak mógł wyglądać przebieg zdarzeń.

Policja w sobotę kontynuowała poszukiwania chłopca na trasie A2 w okolicy węzła Pruszków. To najprawdopodobniej tam odnaleziono ciało. Już wcześniej policja pracowała w tej okolicy.

Okolice węzła Pruszków na A2Okolice węzła Pruszków na A2 Google Maps

Szefowa resortu spraw wewnętrznych Elżbieta Witek i policja złożyli już oficjalnie wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich 5-latka. - Policja z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, odnalazła dziś ciało małego Dawida. Rodzinie chłopca składam wyrazy współczucia. Dziękuję służbom zaangażowanym w prowadzenie tak szeroko zakrojonych poszukiwań - napisała Witek na Twitterze. 

Odnalezienia ciała Dawida ŻukowskiegoOdnalezienia ciała Dawida Żukowskiego Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Zaginięcie i poszukiwania Daniela Żukowskiego

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego zaczęły się w środę 10 lipca, gdy matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie. Ojciec dziecka, Paweł Ż., miał odwieźć syna do Warszawy, gdzie od jakiegoś czasu mieszkała jego matka.

Dawid nigdy tam jednak nie dotarł, a później okazało się jeszcze, że jego 32-letni ojciec popełnił samobójstwo. W akcji poszukiwawczej brały udział rekordowe liczby służb i funkcjonariuszy - operacja była największą dotychczas w Polsce.

Więcej o:
Komentarze (392)
Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. Policja twierdzi, że odnalazła ciało chłopca
Zaloguj się
 • tojaaaa

  Oceniono 80 razy 62

  Zniszczył życie swoje Ale przede wszystkim dziecku i jego matce . Swoim rodziców też oraz bratu. Rodzice i brat będą żyli z piętnem rodziny mordercy do końca życia. Straszne jak jeden człowiek może zniszczyć życie tylu osobom. Współczuję im Ale przede wszystkim matce i strasznie żal tego maluszka. Płakać się chce

 • dondario60

  Oceniono 52 razy 50

  To się w głowie nie mieści, jak można skrzywdzić takiego maluszka. 60 letni dziadek beczy jak dziecko.

 • prawdziwy_ananas

  Oceniono 49 razy 37

  Jestem mocno dorosły i po przejściach. Mało jest rzeczy, które mną potrafią wstrząsnąć. Ale teraz nie wstydzę się łez.

 • adamyauch

  Oceniono 34 razy 26

  Bardzo to przykre. Dobrze, że matka może pochować syna, bo przypadek matki Iwony Wieczorek pokazuje, że to - choć zabrzmi okrutnie - lepsze, niż życie przez lata w niepewności. Kobieta będzie mogła przeżyć żałobę i spróbować ułożyć sobie życie.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 34 razy 26

  Bohaterski tatuś. Dać komuś życie, a później mu te życie odebrać, i to komuś kto te życie dopiero rozpoczynał.
  Śp. Dawid Żukowski
  :(

 • franz86

  Oceniono 24 razy 22

  Łzy się cisna na oczy... Szkoda chłopca, szkoda matki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX