OKO.press: "Gazeta Polska" ściągnęła pomysł na naklejkę o LGBT. Pierwsi byli radykalni muzułmanie

Naklejka z hasłem "Strefa wolna od LGBT", którą "Gazeta Polska" zamierza dokładać do najbliższego numeru tygodnika, nie jest jej oryginalnym pomysłem - twierdzi portal OKO.press. Podobne naklejki pojawiały się kilka lat temu we wschodnim Londynie. Wtedy stali za nimi ci, przed którymi sama "Gazeta Polska" ostrzegała - radykalni muzułmanie.

Kilka dni temu "Gazeta Polska" poinformowała, że z numerem z 24 lipca razem z tygodnikiem pojawią się naklejki z hasłem "Strefa wolna od LGBT". Pomysł ten wywołał falę krytyki. Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. To samo planuje zrobić Kampania Przeciw Homofobii.

OKO.press: "GP" ściągnęła pomysł

Tymczasem portal OKO.press twierdzi, że pomysł na naklejkę "Strefa wolna od LGBT" został ściągnięty przez tygodnik od radykalnych muzułmanów, którzy w 2011 roku rozklejali podobne naklejki we wschodnim Londynie.

Wtedy zachowanie takie potępiły m.in. Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii, Meczet Wschodniego Londynu i Stowarzyszenie Brytyjskich Muzułmanów. - W Koranie nie ma nic przeciwko osobom LGBT. Bóg uszanował każdego syna i córkę Adama, więc takie nienawistne przesłanie jest nie tylko moralnie i etycznie złe, a niezgodne z Islamem - stwierdził w 2011 roku w rozmowie z BBC Mohammed Abbasi, dyrektor Stowarzyszenia Brytyjskich Muzułmanów.

Złapany kilka miesięcy później na rozklejaniu naklejek 18-latek został ukarany grzywną w wysokości 100 funtów. W Meczecie Wschodniego Londynu, do którego uczęszczał chłopak, a w którym pojawiały się homofobiczne kazania, zaczęto bardziej szczegółowo weryfikować zapraszanych gości, aby zapobiec kolejnym takim sytuacjom.

Reakcja świata na naklejkę "Gazety Polskiej"

Sprawy naklejek z hasłem "Strefa wolna od LGBT" nie skomentowało kierownictwo PiS, którą to partię tygodnik otwarcie popiera. Tymczasem tematem zainteresowały się zagraniczne media - o sprawie pisały m.in. BBC, Bloomberg czy The Independent. Tymczasem Amnesty International zbiera podpisy pod listem, który zostanie wysłany do premiera, a wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury.

Stanowiska krytyczne wobec homofobicznych naklejek zajmują też ambasady w Polsce - potępili je dyplomaci z USA i Wielkiej Brytanii. 

Więcej o:
Komentarze (567)
OKO.press: "Gazeta Polska" ściągnęła pomysł na naklejkę o LGBT od radykalnych muzułmanów z Londynu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 76 razy 50

  Ktoś kto nie płaci pracownikom wynagrodzenia to i pomysły cudze kradnie. Żadna przecież niespodzianka.
  Fundamentalizm religijny jak widać nie zna granic. Oszołomstwo ma się dobrze. I to wszystko niby w imię Boga.

 • ceb57

  Oceniono 68 razy 42

  Dlaczego faszystowska gazeta nosi nazwę ... Polska ? To nadużycie mizernych właściciel i jeszcze gorszych dziennikarzy tam pracujących. PiS nie skomentował, bo stoi za tą inicjatywą ...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 57 razy 39

  Ale niby czym, wy katole z GP niby różnicie się od radykalnych muzułmanów? I tu i tam ciemnota, głupota, zabobon, nietolerancja, hipokryzja, rasizm, dewiacje i zoologiczna agresja do wszystkiego co nie wygląda jak wioska na Podkarpaciu w niedzielę

 • jurek4491

  Oceniono 67 razy 35

  Zapewne następne będą :
  - strefa wolna od żydów
  - strefa wolna od muzułmanów
  - strefa wolna od komunistów ( których już nie ma )
  - strefa wolna od bezdomnych
  - następnie utworzą getta
  - tak właśnie będzie wyglądała wolność i demokracja pod tymi rządami
  Nigdy więcej PiS-u i ich zwolenników - ludzie opamiętajcie się , idźcie na wybory i głosujcie na ugrupowania opozycyjne .

 • antropoid

  Oceniono 58 razy 30

  Ledwo teksty się ukazują - natychmiast pełno kaczego guana wlewa się na forum.

 • biesczad1

  Oceniono 45 razy 29

  Ja od razu pisałem, że PiS zamknął granice przed Muzułmanami, żeby nie robić konkurancji dla swoich Talibów!!!

 • cim_cum

  Oceniono 34 razy 24

  PiS rozpoczęło w Polsce wojnę ideologiczną. To naprawdę zaczyna robić się groźne. Bazując na niskich instynktach i niezadowoleniu wieśniackiego (także z miast) elektoratu, uzyskało większość i demoluje życie społeczne. Za chwilę pojawią się hasła typu: "kto nie z nami...", a potem represje. Nawet jeśli aparat państwowy nie będzie brał w tym udziału, to będzie przyzwolenie władz na "oddolne inicjatywy na odcinku walki z zaplutymi karłami antykatolickiej i antypisowskiej reakcji."

 • sobieryba

  Oceniono 35 razy 23

  "...został ściągnięty przez tygodnik od radykalnych muzułmanów..."
  ................................................................
  Niezłe inspiracje... Może od razu po prostu "Strefa Szariatu"... zawsze wiedziałem że nasi radykałowie są zachwyceni radykalizmem muzułmanów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX