Kłótnia przy barierkach przed miesięcznicą smoleńską ze skutkiem śmiertelnym. Jest wyrok w sprawie

Adrian C. zadał sześć ciosów nożem mężczyźnie, który zwrócił mu uwagę, kiedy ten głośno wyrażał niezadowolenie z powodu ustawionych barierek ochraniających miesięcznicę smoleńską. W Sądzie Okręgowym w Warszawie zapał wyrok w tej sprawie. Oskarżony został skazany na 15 lat więzienia.

Do zabójstwa, za które został skazany Adrian C., doszło w lutym 2018 roku przy ul. Trębackiej w Warszawie. Oskarżony, który miał głośno wyrażać niezadowolenie z powodu ustawionych barierek ochraniających miesięcznicę smoleńską, zadał sześć ciosów nożem Pawłowi K., pracownikowi Tramwajów Warszawskich, za to, że zwrócił mu uwagę. Jego proces ruszył w styczniu 2019 roku

15 lat więzienia za zabójstwo przy barierkach smoleńskich

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Adriana C. za zabójstwo na 15 lat więzienia. Oskarżony będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 12 latach. Adrian C. ma też wpłacić na konto wdowy i dzieci ofiary po 200 tysięcy złotych nawiązki.

Wyrok nie jest prawomocny. Sąd zdecydował również o przedłużeniu aresztu wobec Adriana C. do 15 stycznia przyszłego roku.

Sąd: Jest rzeczą przerażającą, że bardzo dużo młodych ludzi nosi przy sobie noże

Przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Piotr Gąciarek zwrócił szczególną uwagę na nóż, który miał przy sobie w chwili zdarzenia Adrian C. W uzasadnieniu napisał: "Jeśli ktoś nosi przy sobie nóż to zakłada, że go może użyć, a jeżeli może go użyć to zakłada, że może się zdarzyć nieszczęście. Nóż to nie jest w warunkach polskich narzędzie, aby ktoś mógł go nosić do obrony własnej. Jest rzeczą przerażającą, że bardzo dużo młodych ludzi nosi przy sobie noże" - tłumaczył sędzia Piotr Gąciarek.

Podkreślił, że nie ma wątpliwości, iż sprawca działał z zamiarem pozbawienia życia Pawła K. "Oskarżony jest człowiekiem pełnoletnim, zdrowym psychicznie, bez żadnych deficytów intelektualnych. Każdy dorosły, przytomny człowiek wie, że uderzenie nożem w szyję, twarz, klatkę piersiową a nawet w brzuch może skutkować zgonem" - wyjaśnił przewodniczący składu sędziowskiego.

Czytaj więcej: Ostatnia taka miesięcznica smoleńska. Ochrona policji była rekordowa. Podliczyli

Rodzina oczekiwała wyższego wyroku

Decyzja, jaką podjął warszawski sąd, nie satysfakcjonuje w pełni rodziny ofiary. Siostra Pawła K., która razem z pozostałymi siostrami i wdową po Pawle K. występowała w procesie w roli oskarżyciela posiłkowego, powiedziała, że sprawiedliwym wyrokiem byłoby skazanie Adriana C. na 25 lat więzienia. Kobieta podkreśliła, że ta śmierć zmieniła życie jej całej rodziny. "My się nigdy z tego nie podniesiemy, cały czas jesteśmy w żałobie i jakikolwiek nie byłby wyrok to tego nie zmieni ale cały czas liczymy na ten sprawiedliwy wyrok" - mówiła.

Obrona zapowiada apelację

Z wyrokiem sądu nie zgadza się również sam oskarżony. Jego pełnomocnik adwokat Katarzyna Kaczorowska już zapowiada apelację. "Nagraniom z monitoringu przeczą ustalenia stanu faktycznego do jakich sąd doszedł w pierwszej instancji. Uważam, że kara jest dolegliwa i na pewno będziemy jeszcze walczyć, nie składamy broni w tej sprawie" - powiedziała adwokat Adriana C

Więcej o:
Komentarze (157)
Kłótnia przy barierkach przed miesięcznicą smoleńską ze skutkiem śmiertelnym. Jest wyrok w sprawie
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 86 razy 58

  Nienawiść wyhodowana w społeczeństwie przez karaczana zbiera niestety śmiertelne żniwa.

 • polakadam

  Oceniono 67 razy 49

  Nie chodzi o opcję polityczną mordercy.
  Najgorsze jest to że nienawiść podsycana przez naczelnika znalazła ujście. Nie znam w historii Polski nikogo, kto by dorównywał karaczanowi w tak dramatycznej krucjacie przeciwko znacznej części Polaków, który tak zdecydowanie kłamie, ubliża narodowi, szerzy nienawiść i podziały wśród Polaków.

 • chi-neng

  Oceniono 55 razy 37

  "15 lat więzienia za zabójstwo przy barierkach smoleńskich"
  -----
  Dlaczego nigdy nie bylo nic pisane na temat tego do czego doprowadzaja kacze rzady i jego miesiecznic smolenskich przeklety terror wobec inaczej czujacych i myslacych?!

  À propos ...
  Czy ktos wie, co zrobili z mezczyzna, ktory osmielil sie wdrapac po schodach na pomnik niemoty ex-prezydenta przy zawlaszczonym przez sekte smolesnka Placu i powiedziec prosto w oczy JK i jego przydupasom w czasie miesiecznicy, co mysli o jego wyimaginowanych zamachach...i calym tym cyrku smolenskim?

 • augenthaler

  Oceniono 25 razy 21

  Użył noża, zamordował człowieka, koniec dyskusji. Maksymalny wymiar kary, chyba że działał w obronie własnej.

 • swru

  Oceniono 25 razy 13

  Skutki miesiączek smoleń skich - tylko rozpaliły nienawiść. Ale w sumie o to kaczystom chodziło.

 • kolobc

  Oceniono 16 razy 12

  To nie byl przypadek jesli koles jest w stanie zabic kogos nozem jak zwierze to nie powinien juz nigdy wychodzic bo po wyjsciu wciaz bedzie do tego zdolny. Poza tym co 10ty dres, kibic, i wszyscy inni imbecyle w tym mlodzierz, nosi przy sobie noz. Chyba w zadnym innym kraju nie ma tyle nienawisci co u nas.. wszedzie sie bija, wyzywaja, kluca a nawet dziabia nozami.. nawet na ulicy ciezko znalezc kogos milego i przyjaznie nastawionego.. od dzieci po emerytow

 • leszek.ra

  Oceniono 18 razy 10

  To jest satyra na sprawiedliwosc !. Zabil, pozbawil rodzine ojca i meza - nie ma zadnych ale - dozywocie - do dnia smierci !.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX