Pogoda. Wyż Xandra przyniesie do Polski kolejną falę upałów. Nawet 31 stopni

Do Polski powracają upały. Nasz kraj znajduje się pod wpływem wyżu Xandra, którego centrum znajduje się nad Wielką Brytanią. Za jego sprawą temperatura wzrośnie, a w najbliższy weekend zobaczymy na termometrach nawet 31 stopni.

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że od piątku do niedzieli temperatura będzie sukcesywnie rosnąć. Już dziś w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 28 stopni w Opolu i 27 stopni we Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie i Przemyślu. Jutro będzie jeszcze cieplej.

Pogoda. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. W sobotę sporo słońca, ale i przelotne opady

W sobotę temperatura maksymalna wzrośnie o kolejny stopień lub dwa. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (nawet 30 stopni), Opolszczyźnie i Śląsku (maksymalnie 28-29 stopni), a najchłodniej na północy - zarówno w Koszalinie, Gdańsku, jak i w Suwałkach termometry wskażą maksymalnie 25 stopni. Meteorolodzy prognozują, że w sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane, a miejscami może popadać - przelotnych opadów deszczu możemy spodziewać się w Zakopanem, Lublinie, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Koszalinie oraz Gdańsku.

Kolejna fala upałów w Polsce. W niedzielę nawet 31 stopni i burze z gradem

Upały będą odczuwalne przede wszystkim w niedzielę - tego dnia temperatura w Małopolsce wzrośnie do 31 stopni. O jeden stopień mniej odnotujemy we Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie i Kielcach. Najchłodniej znów będzie w Koszalinie - tam słupek rtęci wskaże maksymalnie 22 stopnie. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że wraz z niedzielnymi upałami nad Polską pojawią się burzowe chmury. 21 lipca możemy spodziewać się gwałtownych wyładowań atmosferycznych, a na południowym wschodzie także gradu.

Więcej o:
Komentarze (30)
Pogoda. Wyż Xandra przyniesie do Polski kolejną falę upałów. Nawet 31 stopni
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 25 razy 15

  Przygłupy ze wcześniejszych komentarzy, zrozumcie, że upał jedno, natomiast brak opadów, drugie. Kiedyś, latem było gorąco, ale padał deszcz, zimą mróz i śnieg. Teraz jest tylko gorąco. Deszczu tyle co kot napłakał, podobnie śniegu, a całą zimę można bez problemu przychodzić w jesiennych ciuchach. Wysychamy. Rozumiecie?

 • maras63

  Oceniono 4 razy 2

  W moim mieście spadł deszcz Wilhelm (zachodnia Wielkopolska), jak dojdzie do linii Wisły zmieni nazwę na Mieczyslaw, chyba, że dotrze nad Mazury to nadal będzie Wilhelmem. :-)

 • sly.pl

  Oceniono 2 razy 2

  "Tęczowa wagino" słyszysz i nie ... Wspomóż nas bo będzie 31 stopni i to w CIENIU a do tego burze!

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 4 razy 2

  Spokojnie, bez paniki, to tylko cieplejsze kilka dni. Nie nalezy mylic pogody z klimatem.

 • marianna1960

  Oceniono 1 raz 1

  A było tak przyjemnie

 • akmpr

  0

  Kiedy odłączono "Opolszczyznę" i Dolny Śląsk od Śląska?

 • wasyll11

  Oceniono 5 razy -1

  Jakich upałów 31 *C to nie upał .Halo GW jest lato nie październik

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX