Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy sklepy są dziś czynne?

Od 2018 roku liczba niedziel handlowych, które wypadają w ciągu roku, stopniowo się zmniejsza. Jak to jest w tym roku? Która niedziela lipca jest niedzielą handlową? Podpowiadamy.

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu (z wyjątkiem kwietnia i grudnia, w czasie których niedziel handlowych jest więcej z uwagi na Wielkanoc i Boże Narodzenie). Obowiązujące przepisy mówią, że wypadają one w ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypadnie za tydzień. 

Niedziele handlowe 2019. Gdzie można zrobić zakupy w niedziele niehandlową?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców -  od zakazu handlu w niedziele przewidziano ponad 30 wyjątków. W niedziele takie jak dzisiejsza można zrobić zakupy m.in. na stacji benzynowej, w placówce pocztowej oraz w sklepiku, w którym w niedziele obsługuje klientów jego właściciel.

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy sklepy są dziś czynne?
Zaloguj się
 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 6 razy 4

  Artykuł należy do bardzo ważnych i ciekawych zjawisk o których bardzo ale to bardzo rzadko można przeczytać na łamach prasy. Gdyby nie zaangażowanie takich dziennikarzy jak UZ,NPK itp. trudno byłoby w tak zwaną niehandlową niedzielę przeczytać coś konkretnego. Powyższe zjawisko jest fascynujące, dziwne a zarazem wiele znaczące dla suwerena.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 5 razy 3

  Z wyjątkiem kwietnia i grudnia, tak!!-, ten szczegół jest bardzo istotny ponieważ w kwietniu było ciepło w grudniu natomiast nie wiem lecz to jest ważne abym przemyślał sprawę do grudnia w kontekście ubioru w który będę musiał się ubrać czekając pod Biedronką na otwarcie sklepu.

 • beton44

  Oceniono 11 razy 3

  5:00 UZ na posterunku. Brawo !!!

  A czy jutro - 22 lipca - w wasze święto święto stalinowców z Czerskiej będą otwarte ???

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • remislanc

  Oceniono 10 razy 2

  Witaj Ułomny Zupełnie!
  Jeszcze tylko Tydzień !!! Dam radę - wytrzymam!!! Trę nogami, aby w ostatnią niedzielę miesiąca pójść do galerii i pojeździć ruchomymi schodami...Qrde - w niedzielę!!! Nie tam w piątek-świątek. Tylko w niedzielę!!! Jakie to emocjonujące...

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  Niedziele handlowe według UZ i (płatne!?) ogłoszenie prostytutki - oto poziom gazety.pI!

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  Czy UZ zwariował?

 • adok1103

  Oceniono 5 razy 1

  Nawet szkoda komentować

 • vontomke

  Oceniono 6 razy 0

  Czy nie możecie po prostu napisać w temacie tak lub nie, muszę przeczytać wasz cały "artykuł" do ku... nędzy żeby się dowiedzieć czy jest czy nie jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX