Pies, który jeździł koleją, wrócił do domu. "Postanowił na własną rękę pojechać do swojej wybranki"

W środę pracownicy PKP zauważyli w pociągu psa, który - jak się okazało - nie ma ani biletu, ani właściciela. Rozpoczęły się poszukiwania, które zakończyły się w Rzeszowie. Okazało się, że pies sam wskoczył do pociągu, bo - zdaniem jego właścicielki - chciał wrócić nad morze. Poznał tam suczkę, która zawróciła mu w głowie.

W środę pracownicy pociągu relacji Rzeszów - Gdynia zauważyli w pojeździe nietypowego pasażera. Po wagonie kręcił się pies. Na początku podejrzewali, że zwierzę po prostu uciekło właścicielowi, więc zaczęli go szukać w przedziałach. Szybko okazało się, że nikt nie przyznaje się do psa. 

"Kolejarz" wsiadł do pociągu, żeby odnaleźć ukochaną

Pociąg zbliżał się już do Krakowa, więc pracownicy postanowili zadzwonić po pomoc do krakowskiej organizacji. Wybór padł na Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które zostało poproszone o zaopiekowanie się bezpańskim psem. Wolontariusz miał tylko kilka minut na "przechwycenie" psa, bo skład musiał ruszać w dalszą drogę do Gdyni. W taki właśnie sposób do schroniska dla zwierząt w Krakowie trafił pies, którego nazwano "Kolejarz". Na Facebooku krakowskiego TOZ pojawił się apel o udostępnienie, wolontariusze podejrzewali, że pies może mieć właściciela, który go szuka. 

Nie mylili się. W tym samym czasie w Rzeszowie trwały poszukiwania psa Fifiego. Na szczęście użytkownicy Facebooka nie zwiedli i post o psie, który jeździł koleją, dotarł aż do Rzeszowa. Jeszcze tego samego dnia w środę właściciele pojechali po swojego pupila do Krakowa. Jego właścicielka mówi portalowi Rzeszów-news.pl, że za ucieczką Fifiego może stać historia miłosna. Pani Agnieszka opowiada, że ostatnie dwa tygodnie razem ze swoim psem spędziła w Gdańsku, gdzie Fifi poznał suczkę, z którą uwielbiał spędzać czas. Okazało się, że pies przybiegł w środę rano na dworzec PKP w Rzeszowie i sam wskoczył do wagonu pociągu jadącego nad morze.

Widocznie zakochanie Fifi było tak silnym uczuciem, że postanowił sam na własną rękę pojechać do wybranki, z którą mieszkał nad morzem przez przeszło dwa tygodnie

- mówi właścicielka psa. Dodaje, że na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Dziękuje za to osobom, które licznie udostępniały post o poszukiwaniach właściciela "Kolejarza".

Więcej o:
Komentarze (44)
Pies, który jeździł koleją, wrócił do domu. "Postanowił na własną rękę pojechać do swojej wybranki"
Zaloguj się
 • potulny

  Oceniono 53 razy 43

  piesku! fajny numer wykreciles, nareszcie cos wesolego bo tak tylko beata, beata ,beata albo krycha ktora chce przeprosin za calokstalt.

 • Marco B.

  Oceniono 22 razy 22

  Historia bez happy endu. Pies wrócił do Rzeszowa, a nad morze nie dotarł. Wszyscy zadowoleni, że się znalazł, ale czy ktoś spytał psa co o tym myśli?

 • notbremse

  Oceniono 17 razy 15

  Ach, te wakacyjne miłości. Wspólne wycie do księżyca, ganianie kur, jedzenie spaghetti.
  Chciałoby się znowu być młodym..

  Ciekawe czy następnym razem spotkają się w Paryżu, gdzie bohater będzie miał spotkanie autorskie w księgarni Dogspeare & Co., propomujące książkę o wspomnieniach z tej przygody.

 • gio0102

  Oceniono 12 razy 12

  wygląda jak wystrzyżony (niepotrzebnie) owczarek szetlandzki. A to mądre psy są, mógł wpaść na taki pomysł ;)

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 15 razy 9

  Aniołek. Takie psiątka, takie owczareczki są najmądrzejsze.

 • naturelovers

  Oceniono 8 razy 6

  „Dodaje, że na szczęście wszystko dobrze się skończyło.”

  No... chyba nie wszystko.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 6

  Czy ludzie pomogą stworzonkom stworzyć szczęśliwe stadło? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX