Nurkowie zanurzyli się w Bałtyku w pobliżu gdańskiego mola. "Wycieraczka, but, kilka słoików"

Kilkunastu nurków sprawdzało dno Bałtyku w pobliżu mola w gdańskim Brzeźnie w ramach organizowanej przez Greenpeace Polska akcji Bałtyk #BezPlastiku. - Śmieci było bardzo mało - cieszy się Katarzyna Fuczyńska, Centralna Szkoła Nurkowa Tryton. Mimo to nurkowie znaleźli w wodzie przedmioty, których zdecydowanie nie powinno tam być.

Gdańsk (17-18 lipca), Międzyzdroje (20-21 lipca) i Kołobrzeg (23-24 lipca) - w tych nadmorskich miejscowościach Greenpeace Polska organizuje strefy #BezPlastiku i zachęca do działań związanych z walką z plastikiem jednorazowego użytku.

W ramach stref odbywają się m.in. spacery, podczas których zbierane i analizowane są śmieci na plażach. Prowadzone są także "polowania na nurdle", czyli wyszukiwanie w piasku drobnych kuleczek z tworzyw sztucznych.

Jednym z elementów akcji jest również nurkowanie w Bałtyku, polegające na sprzątaniu morskiego dna. Właśnie takie wydarzenie odbyło się w czwartek w Gdańsku. Uczestniczyło w nim piętnastu nurków, posiadających odpowiednie certyfikaty. Przeszukali oni obszar czterech metrów od mola w Brzeźnie.

- Śmieci było bardzo mało, tylko się cieszyć - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Katarzyna Fuczyńska z Centralnej Szkoły Nurkowej Tryton.

- Znaleźliśmy jedną wycieraczkę z samochodu, puszkę, but, kilka słoików. Były też elementy plastikowe, przypuszczam, że były to fragmenty jakiejś reklamy

- wylicza Katarzyna Fuczyńska.

#BezPlastiku. Petycja do ministra środowiska

Strefy #BezPlastiku mają również zachęcać do składania podpisów pod petycją do ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Jej celem jest zmniejszenie ilości produkowanego i wykorzystywanego plastiku jednorazowego użytku.

W strefach będziemy i my - czyste plaże to plaże bez kubeczków, foliówek, słomek i petów, o czym mówimy w naszym cyklu "Plaża bez peta". Bądź z nami i ty, działaj na rzecz czystego Bałtyku. PODPISZ PETYCJĘ.

Więcej o:
Komentarze (17)
Nurkowie zanurzyli się w Bałtyku w pobliżu gdańskiego mola. "Wycieraczka, but, kilka słoików"
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 3 razy 3

  "Przeszukali obszar 4 metrów od mola w Brzeźnie".
  Od kiedy obszar mierzy się w metrach? Zresztą sądząc po zdjęciach, w neoprenie pewnie zeszli na max. 4 metry głębokości.

 • rozbawiony0

  Oceniono 5 razy 3

  Jakiś czas temu zgubiłem buta w Wiśle, na wysokości Wysp Zawadowskich, czy mogę prosić chociaż o zdjęcie buta?

 • jack_flash

  Oceniono 2 razy 2

  „Wycieraczka, but, kilka słoików" - czyli w sumie nie najgorzej. W Gangesie, to dopiero „skarby”.

 • srv14

  Oceniono 8 razy 2

  "Znaleźliśmy jedną wycieraczkę z samochodu, puszkę, but, kilka słoików" czyli jak widąc dzięki 500+ stajemy się coraz bogatszym społeczeństwem .Aż strach się bać co znajdziemy w Bałtyku oraz polskich lasach po wprowadzeniu kolejnych +.

 • loneman

  Oceniono 3 razy 1

  To takie "podwodne graffitti" naszego suwerena....

 • nikiforia1

  Oceniono 3 razy 1

  Janusze i Grażyny rządzą:-(

 • lukki69

  Oceniono 2 razy 0

  W Krakowie zamykają świetną bazę dla nurków na Zakrzówku bo deweloper będzie stawiał bloki......POpaprany prezydent miasta siedzi im w kieszeni....

 • starykawaler35

  Oceniono 7 razy -3

  A rafa w jakim stanie?;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX