Wypadek w Horodyszczach. Śledczy sprawdzą, czy ktoś dał 14-latkowi kluczyki do auta

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku z udziałem nastolatków, do którego doszło we wtorek w miejscowości Horodyszcze na Lubelszczyźnie. Prokuratura bada, czy auto, które prowadził 14-letni kierowca, zostało udostępnione chłopcu przez kogoś dorosłego.

14-latek z gminy Wisznice kierował we wtorek volkswagenem. Jego pasażerami byli koledzy i koleżanka w wieku 13-14 lat. Nastolatek wyjechał z drogi podporządkowanej w miejscowości Horodyszcze i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, przez co w volkswagena uderzył kierowany przez 36-latka opel.

W wypadku zginęła 14-letnia dziewczyna. Pozostali nastolatkowie w ciężkim stanie trafili do szpitala. Kierowcy opla nic się nie stało. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nastoletni kierowca i pasażerowie nie mieli zapiętych pasów.

Horodyszcze. Badany wątek udostępnienia kluczyków

Zdaniem śledczych, wszystko wskazuje na to, że 14-letni kierowca nie siedział za kierownicą pierwszy raz i musiał mieć już doświadczenie w prowadzeniu auta. Kluczyki do samochodu miał zabrać znajomej osobie. Prokuratura zbada jednak, czy nastolatek dostał na to zgodę.

- Wyjaśniany jest również wątek ewentualnego udostępnienia pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami. 14-latek nie mógł takich uprawnień mieć i jeśli materiał dowodowy potwierdzi, że ktoś umyślnie i świadomie udostępnił mu kluczyki i pojazd, wtedy ta osoba będzie podlegała odpowiedzialności karnej - mówił w rozmowie z portalem tvn24.pl prok. Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Więcej o:
Komentarze (10)
Wypadek w Horodyszczach. Śledczy sprawdzą, czy ktoś dał 14-latkowi kluczyki do auta
Zaloguj się
 • todeskult

  Oceniono 8 razy 6

  Selekcja naturalna w akcji. Brawo, debile nie będą się już rozmnażać. Szkoda tylko kierowcy Opla bo przez gimbusiarnię będzie pewnie miał traumę do końca życia.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 7 razy 3

  Podobno nastolatki były trzeźwe. Gratulujemy rodzicom trzeźwych dzieci

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 2

  " Kluczyki do samochodu miał zabrać znajomej osobie. Prokuratura zbada jednak, czy nastolatek dostał na to zgodę."
  ==============
  Posłany po flaszkę, bo właściciel autka lewitował? :-(

 • koment22

  Oceniono 5 razy 1

  "Chwalił się, że dobrze jeździ". To już wiem jak będzie spędzał noce w poprawczaku: "na jeźdźca".

 • berek-oberek

  Oceniono 3 razy -1

  Nieraz synalek do dostawał kluczyki by przywieźć ze sklepu pijanemu ojcu więcej wódy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX