Wielkopolska: Zaginęła 16-letnia Amelia Florczyk. Matka apeluje o pomoc. Córka ma zespół Aspergera

We wtorek 16 lipca w Miejskiej Górce koło Rawicza (woj. wielkopolskie) zaginęła 16-letnia Amelia Florczyk. Nastolatka wyszła z domu, bo miała pójść do kolegi. Nie dotarła do jego domu. Amelia ma zespół Aspergera.

O zaginięciu 16-letniej Amelii Florczyk poinformowała na Facebooku jej mama. "Amelia może być w każdej części Polski" - czytamy w ogłoszeniu.

Miejska Górka: Zaginęła Amelia Florczyk. Nastolatka może zachowywać się "dziwnie". Ma zespół Aspergera

Amelia Florczyk ma 163 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i proste włosy do ramion w kolorze ciemny blond. Nosi grzywkę oraz okulary. Z domu wyszła ubrana w czarne, zapinane buty typu lakierki, ciemnogranatowe jeansy, granatową koszulkę i jasnoszarą, rozpinaną bluzę z kapturem z obrazkiem Hello Kitty na plecach. 

"Amelia jest nastolatką z zespołem Aspergera. Z tego powodu oraz napadów lękowych może (ale nie musi) zachowywać się 'dziwnie'- sztywno chodzić, machać rękami" - pisze mama Amelii, która prosi o pomoc w poszukiwaniach jej córki. 

Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu Amelii Florczyk proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 112 lub (065) 546 62 00.

Czym jest zespół Aspergera?

Zespół Aspergera to zaburzenie rozwoju, mieszczące się w spektrum autyzmu. Objawia się m.in. upośledzeniem umiejętności społecznych, trudnością w akceptowaniu zmian oraz ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego. Zdarza się, że osoby z zespołem Aspergera mają zawężone, często obsesyjne zainteresowania. Zespół Aspergera może mieć podłoże genetyczne, ale podatności na tę formę autyzmu sprzyjają także m.in. urazy okołoporodowe oraz poważne infekcje.

Więcej o:
Komentarze (17)
Wielkopolska: Zaginęła 16-letnia Amelia Florczyk. Ma zespół Aspergera
Zaloguj się
 • pwiejacz

  Oceniono 7 razy 3

  Sam asperger to jeszcze nie dramat. Osoby z tym zaburzeniem całkiem nieźle dają sobie radę gdy są w pojedynkę np. w lesie, niekiedy nawet lepiej niż osoby bez tego zaburzenia. Problem jest na styku ze społeczeństwem. Taka osoba nieprawidłowo odbiera emocje i może nie zauważyć zagrożenia ze strony obcych ludzi, albo może wpakować się w jakąś pułapkę. Istnieje też możliwość że podążając jakąś swoją "kocią ścieżką" taka osoba ulegnie wypadkowi i nie tak łatwo ją odnaleźć bo mało kto chodzi po takich "kocich ścieżkach".

 • doomsday

  Oceniono 2 razy 0

  We Włoszech rok temu na szkolnej wycieczce w górach zaginęła 12 letnia dziewczynka z autyzmem, pochodziła z Pakistanu. Do dzisiaj jej nie odnaleziono. Ojciec w mediach aktualnie apeluje o pomoc w poszukiwaniach:
  ttp://www.vallesabbianews.it/notizie-it/(Serle)-Un-anno-fa-la-scomparsa-di-Iuschra--50353.html

  Z kolei odnalazła się 14 letnia AnnaMaria (mieszkała w rodzinie zastępczej), która zaginęła wczoraj w drodze do szkoły w Lucera (Foggia):

  ttps://www.ilmattino.it/primopiano/cronaca/ragazza_scomparsa_foggia-4530822.html

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 2 razy 0

  Porwał ją jakiś kierowca zboczony?

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 5 razy -1

  Znieczulenie na zagrożenia, znieczulenie na komunikaty, tyle osiągniecie bombardując takimi treściami.

 • kot_miczurina

  Oceniono 12 razy -8

  to dziecko wymaga szczególnej opieki czy nie ? Z opisu wynika , ze jednak wymaga , jeśli tak, to dlaczego rodzice puścili ja sama gdziekolwiek ? Ale wmawiają wszystkim ze to taka nieszkodliwa dysfunkcja , jeśli nieszkodliwa to dlaczego nie oddzwoniła do rodziców gdzie jest ?

 • siwywaldi

  Oceniono 23 razy -9

  Dziwię się niefrasobliwości rodziców, którzy mając chore na taką chorobę dziecko, wypuszczają je samo z domu, BEZ telefonu z włączonym systemem lokalizacji. Przecież to świadome proszenie się o nieszczęście...

 • pamejudd

  Oceniono 14 razy -10

  "Ma zespół Aspergera" :D
  I dysleksję jeszcze przy tym?

  Takie teksty sprawiają że nawet poważne sprawy nabierają komicznego zabarwienia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX