Pies zakopany żywcem w lesie na Podkarpaciu. Przechodzień usłyszał dźwięki przypominające płacz dziecka

W lesie w Hucie Komorowskiej na Podkarpaciu znaleziono żywcem zakopanego psa. Zwierzę udało się uratować dzięki przypadkowymi przechodniowi, który spacerował w okolicy z wnukami i usłyszał skomlenie, a następnie odkopał zwierzę. Teraz policjanci proszą o pomoc w ustaleniu właściciela, który bestialsko się nad nim znęcał.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 10:30 w Hucie Komorowskiej (powiat kolbuszowski, województwo podkarpackie). Jeden z mieszkańców poinformował policję, że podczas spaceru z wnukami usłyszał odgłosy przypominające płacz dziecka dobiegające z lasu w pobliżu przystanku kolejowego. Gdy mężczyzna zorientował się, że dźwięki dochodzą spod ziemi, wraz z synem rozkopał miejsce. Tuż pod powierzchnią znajdował się żywy, niedużej wielkości pies. Zwierzę było przestraszone i poturbowane.

Pies zakopany żywcem w lesie na Podkarpaciu. "W dole, razem z łańcuchem"

Na miejsce przyjechali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki i lekarz weterynarii. Z ich ustaleń wynika, że pies został zakopany wraz z łańcuchem w dole głębokości około 50 centymetrów. Trafił do przytuliska w Majdanie Królewskim, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Funkcjonariusze zwracają się z apelem do mieszkańców Huty Komorowskiej i okolicznych miejscowości o pomoc w ustaleniu właściciela zwierzęcia, który bestialsko się nad nim znęcał. Udostępnili zdjęcia psa i okolic miejsca, w którym został zakopany.

Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje psa ze zdjęcia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kolbuszowej tel. 17 22 75 310

- apeluje podkarpacka policja. 

W poszukiwania sprawcy włączyło się także Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt. "Huta Komorowska, Majdan Królewski, Nowa Dęba! Szukamy zwyrodnialca, który żywcem zakopał psa!" - czytamy na Facebooku organizacji.

Więcej o:
Komentarze (264)
Pies zakopany żywcem w lesie na Podkarpaciu. Przechodzień usłyszał dźwięki przypominające płacz dziecka
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 114 razy 98

  No tak - Podkarpacie, pełne tradycyjnych chrześcijańskich wartości...

 • caius1

  Oceniono 67 razy 57

  Katolicka Polska....No tak, ale zwierzęta przecież nie mają duszy według religii katolickiej. Czyli zabortowana zygota cierpi bo według teologów katolickich duszę posiada a zakopany żywcem pies już nie a jeżeli nawet to jego cierpienie jest bez znaczenia dla katolika.

  NiePiS

 • ochujek

  Oceniono 52 razy 44

  Katolickie zagłębie PiS czyni sobie ziemię poddaną. Od klechów wiedzą że zwierzęta nie cierpią bo nie mają duszy.

 • andrzejlublin2019

  Oceniono 50 razy 44

  bastion PIS, suweren wstaje z kolan

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 41

  Odnaleźć nie pomogę. Bo nie moja okolica. Ale zgłaszam się na ochotnika, że jak się znajdzie sprawca, to mogę się nad nim/nią poznęcać. Oczywiście nie tak drastycznie, ale coś wymyślę adekwatnego do rangi przestępstwa.

 • czarna_zoska

  Oceniono 42 razy 36

  Dziki kraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX