Poznań. Antyterroryści skazani na rok bezwzględnego więzienia za pobicie niewinnego mężczyzny

Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał pięciu antyterrorystów, którzy w brutalny sposób pobili i razili paralizatorem niewinnego mężczyznę. Zatrzymany kickbokser nie mógł stawiać oporu, ponieważ miał ręce skute kajdankami.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" we wtorek sąd skazał pięciu funkcjonariuszy na rok bezwzględnego pozbawienia wolności. Proces w ich sprawie trwał kilka lat.

Poznań. Sąd wydał wyrok roku bezwzględnego więzienia dla pięciu antyterrorystów, którzy pobili niewinnego mężczyznę

Sprawa dotyczy pobicia kickboksera Łukasza Rafałki, do którego doszło w 2012 roku. W czerwcu w jednym z klubów w Poznaniu bawili się antyterroryści, którzy przyjechali z Łodzi, by ochraniać Euro 2012. Mężczyźni byli po służbie i w cywilu, gdy zostali zaatakowani przez grupę mężczyzn.

Po pobiciu jeden z policjantów stwierdził, że rozpoznaje kickboksera Łukasza Rafałkę jako jednego z napastników. Na trop sportowca naprowadzić miał go tatuaż smoka na ręce. Nazajutrz policja zatrzymała 35-latka. Funkcjonariusze wyciągnęli go z samochodu, przewrócili na ziemię i po założeniu kajdanek zaczęli go bić pięściami i kopać po całym ciele. Następnie mężczyzna wsiadł do radiowozu, gdzie ponownie był bity, a nawet rażony paralizatorem po genitaliach. Zatrzymany miał być bity i kopany nawet podczas przesłuchania na komendzie.

Jak się później okazało policjant, który rozpoznał zatrzymanego, pomylił się. Tego dnia kickbokser był w domu, gdzie zajmował się sześcioletnią córką. Później policjanci próbowali bronić się tym, że mężczyzna miał być pobity jeszcze zanim został zatrzymany przez antyterrorystów.

Po pięciu latach procesu sąd skazał funkcjonariuszy na rok bezwzględnego pozbawienia wolności oraz wydał im czteroletni zakaz wykonywania zawodu. Obrońcy antyterrorystów zapowiedzieli złożenie apelacji. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o:
Komentarze (91)
Poznań. Antyterroryści skazani na rok bezwzględnego więzienia za pobicie niewinnego mężczyzny
Zaloguj się
 • niewidzesensu

  Oceniono 28 razy 28

  W tej formacji nic się nie zmieniło od czasów PRL. Nieudolni w obowiązkach ale twardziele w grupie, przeciw skutemu człowiekowi, za ścianami komisariatów. A potem wykręcający się od odpowiedzialności jak małe dzieci.

 • pastuszek7

  Oceniono 26 razy 24

  Tylko rok za takie sk...syństwo?? Prokurator pewnie żądał uniewinnienia

 • stray

  Oceniono 23 razy 23

  Pięciu bandytów przebranych za policjantów torturowało przypadkowego człowieka. Po 7 latach zostali skazani na rok więzienia, a przez następne 4 mają zakaz przebierania się za policjantów?!

  Przepraszam, czy to matrix?!

 • onduma

  Oceniono 18 razy 18

  Kiedy w koncu obywatele zrozumieja, ze antyterrorysci sa dla nich bardziej niebezpieczni niz terrorysci. Antyterrorysci sa dla ochrony VIP i w ich obronie czesto bija obywateli

 • geraldine2015

  Oceniono 16 razy 16

  Ślepy ch... antyterrorystą. Nic dziwnego, że trafiają pod inne adresy niż powinni.

 • baby1

  Oceniono 17 razy 15

  To ma być wyrok w przypadku brutalnego pobicia i samosądu, jeszcze na dodatek na niewinnej osobie?

 • yaspiman

  Oceniono 14 razy 14

  jeżeli ktoś zna jakąkolwiek różnicę pomiędzy bandytami, a policją proszę niezwłocznie poinformować ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. ja nie widzę żadnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX