Pogoda na weekend 20-21 lipca. Będzie cieplej, chociaż w niedzielę przewidywane są silne burze

Prognoza pogody na weekend 20-21 lipca. W przedostatni weekend lipca, a zwłaszcza w niedzielę, musimy spodziewać się bardziej intensywnych opadów deszczu. Związane to będzie z burzowym frontem, który od godzin popołudniowych będzie przemieszczał się z zachodu na wschód Polski.

Na weekend synoptycy zapowiadają temperatury, które w przeważającej części kraju osiągną wartości od 24 do 25 stopni. Chłodniejsza sobota czeka tylko mieszańców województwa pomorskiego.

Pogoda na sobotę 20 lipca. Chłodno jedynie na Pomorzu, w pozostałych regionach od 25 do 27 stopni

Pierwszego dnia weekendu najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Gdańska, gdzie termometry pokażą maksymalnie 21 stopni. W pozostałych regionach będzie zdecydowanie cieplej. W województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim ma być 25 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest w Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie i Wrocławiu. Najwyższych temperatur, 27 stopni, mogą spodziewać się mieszkańcy Opola, Katowic i Zielonej Góry.

W sobotę synoptycy zapowiadają rozpogodzenia zwłaszcza w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i większe szanse na deszcz. Burze prognozowane są dla Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Rzeszowa i Przemyśla.

Pogoda na niedzielę 21 lipca. Po południu nad Polską zacznie przechodzić burzowy front

W niedzielę możemy spodziewać się kontynuacji ciepłej, ale tym razem deszczowej pogody. Ostatniego dnia tygodnia najniższa temperatura przewidywana jest ponownie dla Pomorza oraz dla Podlasia, gdzie będzie około 24 stopni. W Warszawie, Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu ma być 25 stopni. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 27 stopni, zapowiadany jest w województwach lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. W pozostałych regionach termometry pokażą 26 stopni.

Zachmurzenie duże i umiarkowane prognozowane są w całej Polsce zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Będzie ono związane z deszczowym i burzowym frontem, który będzie przesuwał się z północnego-zachodu nad resztę kraju. Intensywnych opadów deszczu należy spodziewać się w godzinach wieczornych zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Burze zapowiadane są we wszystkich regionach nie licząc województwa lubuskiego. Podczas burz spodziewane są opady deszczu od 10 do 20 mm i silne porywy wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (1)
Pogoda na weekend 20-21 lipca. Będzie cieplej, chociaż w niedzielę przewidywane są silne burze
Zaloguj się
  • pomysłowy Dobromir

    Oceniono 6 razy 4

    4:47 szukam latam po internecie i nie mogę znaleźć informacji o handlowych lub niehandlowych niedzielach Co to ma znaczyć!!- brak jakiejkolwiek informacji jestem cały w nerwach A nie mam nervosolu!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX