Warszawa. 75-latka zmarła po oblaniu kwasem. Prokuratura zwolniła podejrzanego o współudział

Prokuratura Warszawa Praga Północ zwolniła z aresztu 51-letniego mężczyznę o pomoc w zabójstwie 75-letniej kobiety w 2014 roku. Adam J. miał zawieźć na miejsce zbrodni innego podejrzanego, który oblał kwasem mieszkankę warszawskiej Pragi. W wyniku ataku kobieta zmarła.

Jak dowiedział się portal tvp.info Adam J. został wypuszczony po wpłaceniu 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Według nieoficjalnych informacji prokuratorzy nie mieli wystarczająco silnych dowodów, by przedłużać areszt podejrzanego (świadek, który go wskazał, był z nim skonfliktowany). 51-latek został objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. W areszcie przebywają nadal zleceniodawca oraz bezpośredni wykonawca zbrodni.

Warszawa. Prokuratura wypuściła podejrzanego w sprawie oblania kwasem 75-letniej kobiety

Do zabójstwa 75-latki doszło 24 marca 2014 roku przy ulicy Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze Północ. Anna O. tego dnia zjeżdżała windą ze swoim psem. Gdy winda zatrzymała się na jednym z pięter, nieznany sprawca otworzył drzwi i oblał kobietę kwasem siarkowym. Zaatakowanej kobiecie próbowała pomóc jej sąsiadka, która także doznała poparzeń. Po kilku tygodniach 75-latka zmarła.

Po pięciu latach od zabójstwa na policję zgłosiła się osoba, która wskazała trzech sprawców. Jednym z nich okazał się 51-letni Maciej M. który wcześniej odpowiadał za groźby karalne kierowane pod adresem sąsiadek. Zamordowana kobieta miała składać zeznania jako świadek w sprawie karnej prowadzonej przeciwko Maciejowi M. Mężczyzna ten usłyszał zarzut podżegania do zabójstwa. Z kolei Piotr G. oskarżony został o dokonanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym, ponieważ według informatora to właśnie on oblał kobietę kwasem. Natomiast Adam J. jest podejrzany o pomocnictwo w zabójstwie, które polegało na zawiezieniu na miejsce przestępstwa Piotra G. 

Więcej o:
Komentarze (25)
Warszawa. 75-latka zmarła po oblaniu kwasem. Prokuratura zwolniła podejrzanego o współudział
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 17 razy 11

  gdyby ta kobieta była bandytą, to pewnie nadal by żyła. Dostałaby status "świadka koronnego" i odpowiednią ochronę. Ale ponieważ była zwykłym, uczciwym człowiekiem, to żadna ochrona jej nie przysługiwała. Państwo polskie dużo bardziej dba o bandytów niż o zwykłych obywateli.

 • flanemco

  Oceniono 4 razy 4

  Rozstrzelać... winnych...

 • rafiol

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to sie stalo, ze przestepcy dowiedzieli sie, gdzie mieszka swiadek w ich sprawie? Z gazety?

 • pat1952

  Oceniono 1 raz 1

  Długo w Polsce trwają przygotowania do procesu sadowego. Winą jest nieudolność policji i prokuratury w przygotowaniu materiału dowodowego, nawet w tak łatwej do ustalenia sprawców sprawie.

 • zawszedak111

  Oceniono 5 razy 1

  NPK, przetłumacz te zdania na polski.
  "Prokuratura Warszawa Praga Północ zwolniła z aresztu 51-letniego mężczyznę o pomoc w zabójstwie 75-letniej kobiety w 2014 roku."
  "Natomiast Adam J. jest podejrzany o pomocnictwo w zabójstwie, które polegało na zawiezieniu na miejsce przestępstwa Piotra G."

 • tumaxer

  Oceniono 13 razy 1

  W religijnych krajach oblewanie kwasem jest jak najbardziej cacy, niech się ojciec dyrektor za nim wstawi.

  PS. Mam nadzieję, że chociaż psu tej Pani nic się nie stało.

 • rozsadek5

  0

  Strony mają wgląd w akta sprawy.
  Po latach można je przeczytać w archiwum, brak ochrony danych osobowych, dane powinny być dostępne tylko dla sadu, przekazując do czytelni powinny być wyłączone z akt.
  To samo jet z wokandą, na drzwiach są dane i czego dotyczy sprawa.
  Dlatego nie dziwię się, że świadkowie nie chcą zeznawać bo się boją

 • strach_sie_bac

  Oceniono 18 razy 0

  "Natomiast Adam J. jest podejrzany o pomocnictwo w zabójstwie, które polegało na zawiezieniu na miejsce przestępstwa Piotra G. "

  Dobrzem, że nie jestem taksówkarzem albi kierowcą autobusu, kto wie kogo mógłbym podwieźć i o co mógłbym zosta oskarżony ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX