"Zabawy w chowanego" to tytuł kolejnego filmu Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele

- Mamy wstrząsające nagrania i opowieści. Pojawia się na nich jeden z urzędujących biskupów - zapowiedział Tomasz Sekielski, który zamierza zakończyć pracę nad kolejną częścią "Tylko nie mów nikomu" jeszcze tej jesieni. Dziennikarz zdradził tytuł filmu oraz zapowiedział, że widzowie zobaczą "ciekawe powiązania wymiaru sprawiedliwości i księży".

Tomasz i Marek Sekielscy już wcześniej zapowiadali nakręcenie kolejnej części "Tylko nie mówi nikomu"udostępnionego w serwisie Youtube dokumentu o pedofilii w polskim Kościele, który obejrzały dotychczas ponad 22 miliony widzów. Teraz w ostatnim programie "Sekielski Sunday Night Live” Tomasz Sekielski zapowiedział, że nowy film nie będzie prostą kontynuacją poprzedniego, a należy traktować go jako "osobną historię".

"Zabawy w chowanego" to historia jednego księdza

W kolejnym filmie, pod tytułem "Zabawy w chowanego", bracia Sekielscy zamierzają pokazać historię "jednego księdza i wielu ofiar”. Jak zapowiedział Tomasz Sekielski, film "zostanie wyemitowany jesienią". - Mówiłem o tym, że będzie to październik, ale może będzie to listopad, bo nie zamierzamy się spieszyć. Pewnie zakończymy to trzecią częścią jesienią 2020 roku - stwierdził dziennikarz.

Zdjęcia do filmu już trwają. Podobnie jak poprzednia część, "Zabawy w chowanego" będą udostępnione za darmo, a pieniądze na jego produkcję zebrane poprzez zbiórkę w serwisie Patronite.pl. Sekielscy aktualnie prowadzą zbiórkę na film o SKOK-ach. Po jej zakończeniu będą zbierać środki na film o pedofilii.

"Tylko nie mówi nikomu" poruszyło sumienia

"Tylko nie mów nikomu" opowiada o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim sprzed kilkudziesięciu lat i o sprawach zupełnie nowych. Dziennikarze starali się dotrzeć zarówno do księży-pedofilów, jak i ich ofiar. W filmie Tomasza i Marka Sekielskich po raz pierwszy padają oskarżenia o pedofilię wobec osobistego kapelana prezydenta Lecha Wałęsy ks. prałata Franciszka Cybuli oraz ks. Eugeniusza Makulskiego - kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

Film braci Sekielskich był szeroko komentowany zarówno przez media, jak również polityków i duchownych. Jednym z komentujących był prymas Wojciech Polak, który napisał, że był “głęboko poruszony” tym, co zobaczył. Z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu podziękował reżyserowi filmu Tomaszowi Sekielskiemu. 

“Tylko nie mów nikomu” wstrząsnęło opinią publiczną i spowodowała poruszenie wśród kapłanów. Po jego premierze jeden z bohaterów filmu, skazany za molestowanie ks. Dariusz Olejniczak zwrócił się do papieża Franciszka, prosząc o przeniesienie do stanu świeckiego.

Więcej o:
Komentarze (106)
"Zabawy w chowanego" to tytuł kolejnego filmu Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 48 razy 28

  Ale co tak naprawdę z tych filmów Sekielskich wynika? Robią dobrą robotę, ale do świadomości durnego polandyjskiego ludka fakt, że watykańczycy, to zboczona, bandycka mafijna organizacja z doskonale ulokowana agenturą, nic nie dotrze. Dalej będą pedofilom podsyłać swoje dzieci i głosować na watykańska agenturę, obrońców kieckowych zboków.

 • grundol1

  Oceniono 35 razy 17

  “Tylko nie mów nikomu” tak wstrząsnął klerem, że w celu odwrócenia uwagi odpowiedzieli obrzydliwym atakiem na LGBT.

 • vontomke

  Oceniono 24 razy 10

  Ciekawe czy dowiemy się kto stoi za tym żeby nie publikować księży w publicznym rejestrze pedofili. Ktoś zdecydował, że księży pedofili należy chronić bardziej niż dzieci, potencjalne ofiary.

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 8

  Kropla drąży skałę co WIDAĆ już nawet na prowincji.
  W niedziele byłem w Drohiczynie, historycznym i zarazem mocno katolickim z racji siedziby Diecezji miasteczku na Podlasiu. Na jedynej, odprawianej w południe mszy w katedrze (w pozostałych dwóch kościołach są jedynie msze poranne o godzinie 8.00), doliczyłem się ZALEDWIE 200 osób, w tym zapewne wielu, tak jak ja turystów. Nie podejrzewam, by stali mieszkańcy gremialnie wyjechali gdzieś na wakacyjny wypoczynek, bo miejscowość jest biedna a ludzie raczej wrogo nastawieni do Unii. Więc skoro kościoły pustoszeją już w takich bastionach.... :-))

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 8

  Niech ludzie widzą czym jest kk. Jakiej instytucji powierzają swoje prywatne tajemnice, swoje dzieci. Czy to nie parodia że klecha wołany jest i do narodzin i do śmierci a sam tymi wszystkimi ludźmi pogarda? Polska będzie niepodległa jak się uwolni od tych zloczyncow.

 • pkt4a

  Oceniono 11 razy 7

  Zabawy w chowanego . Czyli seksturystyka . Przenoszenie z parafii do parafii . Z klasztoru do klasztoru . Z domu rekolekcyjnego do domu księdza emeryta . Z Polski na Ukrainę . Z Polski na Madagaskar , itd

 • zdradliwe_pisozyty

  Oceniono 13 razy 7

  Kiedy znajdzie się ktoś odważny i kopnie tą pedofilską mafię w doope tak aby wylądowała w Watykanie?
  Jak na razie to wszyscy politycy robią im tylko loda ... tzw.PiS jest w tej dyscyplinie miszczem Polski

 • zawsze_brudny_harry

  Oceniono 11 razy 7

  Trolle w natarciu. Ciekawe co taki troll myśli o swojej pracy. Że jest taki przebiegły? Że jest jakimś tajnym agentem? Że jest lepszy od innych? A może uważa że to zwykła praca? To wam mówią, że to jest normalna praca? Mówicie z dumą swoim znajomym gdzie pracujecie i co robicie? Macie jakichś bliskich? Dziewczynę, męża, dzieci? A może statystyczny troll to takie samotny mściciel? Miłego dnia trolle, mam nadzieję że przynajmniej płacicie podatki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX