Patrycja Maślanka zaginęła w tajemniczych okolicznościach w Częstochowie. Zostawiła rzeczy i wyszła z autobusu

Zaginęła Patrycja Maślanka. Po raz ostatni była widziana w Częstochowie, gdzie zażądała wypuszczenia jej z autobusu, którym miała jechać do Poznania. O zaginięciu 23-latki poinformowała m.in. fundacja ITAKA, która razem z rodziną Patrycji i policją prosi o pomoc w jej znalezieniu.

Patrycja Maślanka zaginęła w okolicy Częstochowy, informuje fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. 23-letnia kobieta po raz ostatni była widziana w nocy z piątku na sobotę (12-13 lipca). Nagle wysiadła z autobusu Flixbus, którym miała dojechać do Poznania

Patrycja Maślanka zaginęła w dziwnych okolicznościach

Patrycja Maślanka wsiadła do autobusu Flixbus w Krakowie w piątek 12 lipca późnym wieczorem. Około godziny drugiej w nocy 13 lipca (sobota) wysiadała z pojazdu około trzech kilometrów od dworca autobusowego w Częstochowie. Ostatni raz była widziana na przystanku autobusowym niedaleko częstochowskiej dzielnicy Raków. Nie zabrała ze sobą żadnych rzeczy - w środku został jej bagaż i telefon. 

Kobieta miała zachowywać się agresywnie i zażądała od kierowcy autobusu, aby ją wypuścić, tłumaczy zdarzenie Michał Leman dyrektor zarządzający Flixbus w rozmowie z Onetem. Dodaje, że kierowca zdecydował się otworzyć drzwi i pozwolić kobiecie wyjść z obawy o bezpieczeństwo pozostałych pasażerów autobusu. Podkreśla, że pracownik nie złamał regulaminu. 

Sprawą zaginięcia Patrycji Maślanki zajęła się policja. Informację o tym, że coś może być nie tak, przekazał funkcjonariuszom jeden z pasażerów, który zauważył, że kobieta nie zabrała ze sobą swoich rzeczy. Później okazało się, że rodzina 23-letniej Patrycji do tej pory nie mogła się z nią skontaktować. Policja z Częstochowy sprawdziła okolice, w której ostatni raz była widziana i przekazała zebrany materiał do jednostki w Gliwicach, skąd pochodzi zaginiona. Poszukiwania 23-latki prowadzą policjanci z Gliwic. Uczestniczy w nich także rodzina zaginionej. Za pośrednictwem Facebooka prosi o pomoc. Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat pobytu Patrycji Maślanki proszone są o kontakt pod numerem 516 482 988, numerem alarmowym 112 lub z fundacją ITAKA (tel. 22 654 70 70, e-mail: itaka@zaginieni.pl).

Patrycja Maślanka ma 23 lata i pochodzi z Gliwic. Ma 168 cm wzrostu, jest szczupła oraz ma długie blond włosy i niebieskie oczy. Na jej prawym policzku jest pieprzyk. Gdy widziano ją po raz ostatni, była ubrana w czarne spodnie w kwiatowy motyw oraz szary sweter. 

Więcej o:
Komentarze (36)
Patrycja Maślanka zaginęła w tajemniczych okolicznościach w Częstochowie. Zostawiła wszystko i wyszła
Zaloguj się
 • Sara S

  Oceniono 27 razy 21

  Nie wiem czy przestępczość rośnie ale dobrze byłoby aby policja zamiast ochraniac miesięcznice i dygnitarzy dobrej zmiany wzięła się do roboty bo coś dużo tych zaginięć i strzelanin

 • Andrzej BK

  Oceniono 36 razy 20

  To zgodne z regulaminem jest by pasażer opuszczając pojazd pozostawił w nim swój bagaż? Lekko przerażające pod kątem bezpieczeństwa pozostałych

 • manty

  Oceniono 19 razy 19

  Takie zachowanie bywa przy ataku lęku panicznego, to irracjonalny przymus ucieczki.

 • dorry

  Oceniono 14 razy 14

  Najprawdopodobniej ostra psychoza. Szkoda dziewczyny, wyrazy współczucia dla bliskich.

 • skandynawek

  Oceniono 22 razy 14

  Zachowanie iracjonalne. Trudno postawic przyczyne takiego zachowania. Wysiasc z autobusu 3 km od miasta zostawiajac wszystkie rzeczy i telefon, bez ktorego mloda osoba nie moze zyc. Raczej nie chodzilo o toalete, bo w autobusie jest. Miejmy nadzieje ze sie znajdzie. Dzieckiem nie jest. Jest cieplo wiec nie zamarznie, najwyzej zglodnieje.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 12 razy 12

  Rzeczywiście dziwne zachowanie. Może schizofrenia, może narkotyki.

 • com4tee

  Oceniono 11 razy 11

  Przypuszczalnie rozkaz od siły wyższej albo psychoza zagrożenia. Oby nie było jak z tą Panią z Egiptu.

 • gggrrr

  Oceniono 8 razy 8

  Oby odnalazła się jak najszybciej cała i zdrowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX