Danuta Holecka odpowiada Robertowi Mazurkowi. "Wiadomości TVP rozbiły informacyjny kartel"

"Robercie, ile listów otwartych napisałeś do mediów i dziennikarzy, którzy przez lata byli twarzami przemysłu pogardy? Skoro się zwracasz do mnie, ja też skorzystam ze sposobności i zadam Ci kilka pytań" - pisze Danuta Holecka, szefowa "Wiadomości" TVP. To odpowiedź na "List otwarty do Danuty Holeckiej" Roberta Mazurka, w którym dziennikarz krytykował standardy panujące w TVP.

W opublikowanym na łamach „Rzeczpospolitej” liście otwartym do Danuty Holeckiej Robert Mazurek nie przebierał w słowach. "W tępej propagandzie sukcesu jesteście gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy. Tyle, że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono" - pisze między innymi dziennikarz.

Holecka do Mazurka: "Chcesz zostać przytulony przez salonowy establishment?"

Gwiazda "Wiadomości" nie pozostała dłużna. Na zarzuty i apele Mazurka dziennikarka TVP odpowiedziała zadając mu serię pytań: „Czy nie przeszkadza Ci publikowanie swoich tekstów w medium, które zmieniło właściciela na skutek politycznej inicjatywy rządu PO? Czy ten tekst to Twoja inicjatywa, czy zapotrzebowanie na niego zostało ustalone w czasie kolejnego spotkania przy słynnym śmietniku? Robercie, ile listów otwartych napisałeś do mediów i dziennikarzy, którzy przez lata byli twarzami przemysłu pogardy?” - pisze Holecka.

„Dlaczego dopiero dzisiaj kreujesz się na sumienie polskiego dziennikarstwa i chcesz rozliczać tylko moją pracę? Dlaczego wtedy milczałeś?”

- pyta szefowa "Wiadomości".

Holecka nie poprzestaje jednak na tym. "Nie rozumiem dlaczego rozbicie przez »Wiadomości« TVP informacyjnego kartelu, który w III RP decydował o przekazach dnia, wywołuje w Tobie aż taką frustrację. Pierwszy raz od lat Polacy mają szansę zobaczyć rzeczywistość, która nie jest autoryzowana na Czerskiej. To chyba dobrze, że tak jest, nie uważasz?" - pisze w liście.

Szefowa "Wiadomości" zarzuca Mazurkowi, że "ustawia się z tłumem innych w pozycji cenzora i arbitra tego, co jest w mediach publicznych właściwe, a co nie". "Zaczynasz mówić tym samym głosem, co Agnieszka Kublik i Tomasz Lis, którzy przez lata mieli absolutny monopol na tzw. prawdę. Czy tak bardzo chcesz zostać przytulony przez ten salonowy establishment, że musisz się im przypodobać?" - pisze Holecka, po czym dodaje: "Bo znam Cię i nie wierzę, że jesteś tak małostkowy i pamiętliwy, że wciąż żywisz urazę, o to, że jednak nie pracujesz dla TVP”.

Więcej o:
Komentarze (369)
Danuta Holecka odpowiada Robertowi Mazurkowi. "Wiadomości TVP rozbiły informacyjny kartel"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 152 razy 126

  WSZĘDZIE KARTELE, wszędzie układy - tylko PiS i kościół (a zwłaszcza rydzyk), oraz dziwni "biznesmeni" to czytsa bezinteresowna przyjaźń... :)

 • antropoid

  Oceniono 121 razy 101

  Spadkobierca PZPR - PiS przywrócił zawód FUNKCJONARIUSZA TELEWIZYJNEGO - i danuśka ze szczęścia ocipiała.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 96 razy 84

  Kartel? Czy chodzi o TVPiS, TVTrwam, TV Republika, Radio P(is)ubliczne, Od Rzeczy (czy cóś takiego), Sieci, Nasz Dziennik, Gościa Niedzielnego i Trybunę Ludu (ten ostatni chyba już przestał wychodzić, ale bardzo pasował do tej wyliczanki)? To rzeczywiście wygląda na kartel.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 89 razy 69

  No mówiłem że Holecka jest jak Zybertowicz i Żaryn? Zaraz jeszcze zacznie twierdzić że Żydzi dokonywali mordów rytualnych bo potrzebowali krwi do macy.

  No serio, niech ją ktoś o to zapyta. Niech powie szczerze co myśli. Na bank wylezie z niej fanatyczny antysemita pokroju Żaryna.

 • marek.usc

  Oceniono 74 razy 62

  No ja pierdykam czy ta baba nie może zrozumieć że to co robi w TVP to gó... najwyższych lotów. Nigdy nie spodziewałem się że coś takiego pomyślę ale teraz tak patrząc wstecz to wydaje mi się żę TV Republika była mniej głupią telewizją

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 75 razy 59

  Holecka nie dość, że odpowiada nie na temat, to jeszcze leci tekstami z odpowiedzi swojego szefa.
  Ciekawe jest to, że ona pracuje w TVP BEZ PRZERWY od '93 roku, a pluje na poprzednie władze TVP.
  Służyła każdej władzy. Jak to się fachowo nazywa?

 • liquidmetal

  Oceniono 52 razy 50

  TVP to chlew, chlew ze świniami przy korytach. Zero obiektywizmu, szambo i pralnia mózgów za pieniądze podatników.

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 50 razy 44

  Zaciekawił mnie ten "przemysł pogardy". O ile pamiętam, Holecka pracowała wówczas w "trójce" i faktycznie zdarzało jej się działać dość agresywnie i jednostronnie. Utkwił mi w pamięci niemal tygodniowy "serial" w 2012 roku pod tytułem "Rosjanie pójdą na mecz zwartą grupą" ło Jezu, co my z tym zrobimy!!! Jej propaganda odniosła sukces dość skromny - tylko nieliczne grupki szowinistów jej uległy. Dziś "przemysł pogardy" za to w pełnym rozkwicie i ze znacznie (sądząc po wynikach wyborów) lepszymi wynikami. Kadry nam się rozwijają.

 • von_stein

  Oceniono 48 razy 42

  Interesujące - Mafia rozbiła kartel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX