Pracownicy Kancelarii Sejmu otrzymali nagrody w wysokości prawie 1 mln zł. Największą - jej szefowa

Od początku 2019 roku pracownicy Kancelarii Sejmu otrzymali nagrody na łączną kwotę 1 mln złotych. Największe wrażenie robi bonus przyznany Agnieszce Kaczmarskiej. Szefowa Kancelarii otrzymała prawie 31 tys. nagrody.

Agnieszka Kaczmarska, która szefuje Kancelarii Sejmu od stycznia tego roku, otrzymała wyjątkowo wysokie nagrody. Marszałek Marek Kuchciński wynagrodził jej pracę, przyznając jej bonusy w łącznej wysokości 30 880,62 zł. W tym samym okresie 2018 roku nie dostała ani złotówki. 

Powodem, dla którego szefowa Kancelarii Sejmu została tak hojnie wynagrodzona, miała być "intensywna, wytężona praca w pierwszym półroczu 2019 roku" - taką informację przekazało "Super Expressowi" Centrum Informacyjne Sejmu. "Obok siedmiu posiedzeń Sejmu Kancelaria Sejmu była zaangażowana w organizację licznych wydarzeń związanych m.in. ze 100-leciem posiedzenia Sejmu Ustawodawczego" - poinformowało CIS.

Podobnie jak Agnieszka Kaczmarska, wynagrodzeni za "szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej" zostali inni pracownicy Kancelarii Sejmu. Łącznie otrzymali oni 969 004,27 zł. Wypłacono 434 nagrody. 

CIS komentuje publikację "Super Expressu"

Do poniedziałkowej publikacji gazety odniosło się CIS w komunikacie prasowym. Jak podkreśliło, "nagrody, jako forma wyróżnienia i dodatkowej gratyfikacji, przysługują tym pracownikom Kancelarii Sejmu, którzy w ponadprzeciętny sposób wykonywali ponadstandardowe zadania".

CIS wymieniło również zadania, które przez ostatnie sześć miesięcy zrealizowała Kancelaria Sejmu. Wśród nich są m.in. udostępnienie internautom wybranych wnętrz oraz zbiorów Sejmu RP na platformie Google Arts & Culture, udział w przygotowaniu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także przygotowanie IV Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz obchodów 450. rocznicy Unii Lubelskiej w Lublinie.

"W każdym z tych projektów brali udział pracownicy Kancelarii, w tym w większości z nich - Szef Kancelarii Sejmu, osobiście nadzorujący przygotowania i przebieg danego wydarzenia bądź uroczystości" - podkreśla CIS. Jak dodaje, szef kancelarii "nie ma prawa do niektórych składników wynagrodzenia. (...) nie otrzymuje m.in. dodatkowego wynagrodzenia rocznego (tzw. trzynastki) i wynagrodzenia za pracę ponad normy czasu pracy".

Więcej o:
Komentarze (131)
Pracownicy Kancelarii Sejmu otrzymali nagrody w wysokości prawie 1 mln zł. Największą - jej szefowa
Zaloguj się
 • snook70

  Oceniono 59 razy 55

  Tak się kaszle Polaczki. Róbcie laskę prezesowi a będziecie godnie zarabiać.

 • polak66maly

  Oceniono 50 razy 48

  swoim sie nalezy. Po oderwaniu od koryta musi na reszte zycia wystarczyc.

 • extrafresh

  Oceniono 37 razy 37

  Koryto+

 • robson15

  Oceniono 36 razy 36

  Czemu mnie to nie dziwi. Przecież jak powiedziała a raczej wywrzeszczała jakiś czas temu Sołtysowa to im się po prostu należy. Miał rację Adrian mówiąc "dojna Polskę zwróć nam panie". Oczywiście dotyczy to tylko i wyłącznie pisiorów i ich pomagierów.

 • wino0000006

  Oceniono 26 razy 26

  Pokażcie mi prywatną firmę, gdzie sekretarka dostaje takie nagrody (o ile nie jest związana z szefem).

 • rggg

  Oceniono 24 razy 24

  Przecież im się należało...Jeżeli to jest jakies drobne kilkadziesiąt tysięcy na głowę to pewnie jeszcze zapomną wpisać do deklaracji...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX