Pogoda. Do Polski wracają upały. W najbliższy weekend nawet 30 stopni

Synoptycy przewidują, że jeszcze w tym tygodniu czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Do Polski stopniowo zbliżają się ciepłe masy powietrza znad Hiszpanii, których wpływ na warunki atmosferyczne odczujemy już w najbliższy czwartek.

Do środy włącznie Polska będzie znajdować się pod wpływem niżu znad Rosji. Oznacza to, że w ciągu kilku kolejnych dni termometry będą wskazywać maksymalnie 18-24 stopnie, a za oknem będziemy obserwować liczne opady deszczu.

Prognoza pogody. W czwartek ocieplenie, a w weekend kolejna fala upałów

Z przewidywań meteorologów wynika, że zmiana pogody w Polsce nastąpi w czwartek 18 lipca. Od tego dnia temperatura będzie wyraźnie wzrastać, co odczują przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części kraju. W nadchodzący weekend najcieplej będzie na Dolnym Śląsku oraz Ziemi Lubuskiej - tam słupki rtęci mogą wskazać nawet 30 stopni. Zdecydowanie chłodniej będzie na wschodzie Polski, gdzie na temperaturę wciąż będzie mieć wpływ polarno-morskie powietrze znad Rosji. Synoptycy prognozują, że w Suwałkach i Lublinie termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie, a w Białymstoku, Olsztynie i Rzeszowie 23 stopnie. 

Ocieplenie oznacza jednak nie tylko wzrost temperatury, ale także powrót burz i gradobić. Synoptycy ostrzegają - im będzie cieplej, tym gwałtowniejsze mogą być wyładowania atmosferyczne. 

* * * 

Stoimy na progu realnej zmiany klimatu. W Polsce na rzecz zapobiegania jej skutkom działa Greenpeace. Niewielka wpłata wzmacnia skuteczność tych działań. POMÓŻ TUTAJ >>

Więcej o:
Komentarze (31)
Pogoda. Do Polski wracają upały. W najbliższy weekend nawet 30 stopni
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 11 razy 5

  Bez paniki - to tylko kilka cieplejszych dni. Nie nalezy mylic pogody z klimatem.

 • smiki48

  Oceniono 3 razy 1

  dwa tygodnie temu a później tydzień temu synoptycy zapowiadali fale upałów. I co? Minęły te dni z zapowiadanymi upałami i zamiast upałów mamy chłody. A skąd się biorą takie prognozy? Hotelarze i właściciele ośrodków wypoczynkowych "korumpują: synoptyków, aby ci przedstawiali bardzo optymistyczne prognozy, dzięki którym nie uciekają wczasowicze.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 7 razy 1

  Napalilim Wunglem i plastykiem to i pogoda wrocila! Polak potrafi!

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy 1

  pisowskie oligarchy mają to w dudach bo się wylegują na luksusowych wakacjach i nie nad bałtykiem między swym sÓwerenem którym gardzą nazywając go ciemnym ludem

 • wasaty_janusz

  Oceniono 3 razy 1

  Jak liczne (w mm wzgledem sredniej wieloletniej) sa te liczne opady? Jest k... susza a temperatura ok dka bialych ludzi

 • marianna1960

  Oceniono 3 razy 1

  A było tak przyjemnie..

 • jxl82

  Oceniono 9 razy 1

  Czy kolano Jarosława to wytrzyma?

 • kwiatpatologii

  Oceniono 4 razy 0

  Katastrofa Klimatyczna™

 • jaja-kaczora

  Oceniono 6 razy 0

  Napalilim Wunglem to i pogoda wrocila!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX