Poszukiwania 5-letniego Dawida bez rezultatów. Jest nagranie ze skodą, którą mógł jechać chłopiec

Policja przerwała poszukiwania 5-letniego Dawida, który kilka dni temu zaginął w okolicach Warszawy. W sobotę funkcjonariusze przeczesywali teren w pobliżu autostrady A2 na wysokości Grodziska Mazowieckiego oraz węzła Konotopa. Na razie chłopca nie udało się odnaleźć.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji komisarz Sylwester Marczak powiedział IAR, że od początku poszukiwań policjanci sprawdzili już ponad 3 tysiące hektarów terenu. Zapowiedział, że akcja poszukiwawcza będzie kontynuowana w niedzielę i zacznie się wcześnie rano. Policję, podobnie jak w poprzednich dniach, będą wspierać inne służby mundurowe.

Na nagraniu z monitoringu widać skodę

Według nieoficjalnych informacji w pobliżu węzła Konotopa, gdzie trwają najintensywniejsze poszukiwania, policyjny pies miał poczuć zapach dziecka, ale nie podjął dalszego tropu. Do policji trafiło też nagranie, na którym widać skodę fabię, podobną do tej, którą jechał ojciec Dawida. Auto zostało zarejestrowane przez monitoring ok. 17.28, gdy jechało w stronę Warszawy, a następnie o 19.34, gdy jechało w stronę Grodziska (na nagraniu widać czas o godzinę wcześniejszy, ze względu na ustawienie rejestratora na czas zimowy). Nagranie udostępniła firma Lajk Taxi z Grodziska Mazowieckiego. Funkcjonariusze poinformowali nas, że ten film został dokładnie przeanalizowany. Nie ma jednak potwierdzenia, że widać na nim to konkretne auto.

Zaginięcie 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego

W środę około 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał w nieznanym kierunku. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie w Warszawie. Po czterech godzinach, przed 21.00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Ta informacja została przez funkcjonariuszy potwierdzona. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.

Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub pod numerami telefonów 112 i 997.

Więcej o:
Komentarze (68)
Poszukiwania 5-letniego Dawida bez rezultatów. Jest nagranie ze skodą, którą mógł jechać chłopiec
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 4 razy 4

  Błąd w założeniu, że chłopiec zaginął w okolicach Grodziska M. czy okolicach węzłach Konotopa. Już pisałem, że jeśli plan porwania i ukrycia był przygotowany z premedytacją, to chłopca nikt w tym rejonie nie znajdzie. Gdyby sprawca działał spontanicznie, to zostawiłby jakiś ślad. Słowem szukają nie w tych miejscach. Trzeba myśleć, jak sprawca. W punkcie A dochodzi do porwania. W punkcie B oddalonym od A np. 30 km dochodzi do ...... oby nie i ukrycia chłopca. W punkcie C oddalonym od punktu B np. o 30 km. następuje samobójstwo sprawcy. Czy jest szansa odnalezienia ? Szanse są zerowe, chyba, że przypadkowe.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  Na stronie głównej: "Trzecia dobra poszukiwań..."!!!
  Czy każdy pisać może?

 • kka69

  Oceniono 4 razy 2

  A skąd pewność że pojechał tylko na lotnisko?
  A może pojechał np. nad Wisłę?

 • poppers68

  Oceniono 17 razy 1

  Relacje nam przekazywane zakładają, że facet zabrał syna i pojechał w dziwaczną trasę aby porzucić auto 3 kilometry od miejsca, w którym popełnia samobójstwo. Mało tego, wcześniej hipotetycznie np. mordując syna, na autostradzie lub na Okęciu, jednocześnie ukrywając ciało tak skutecznie, że pół regionu nie może tego potwierdzić ani niczego znaleźć. To się nie trzyma kupy.
  A SKĄD TA PEWNOŚĆ, ŻE OJCIEC DZIECKA STOI ZA JEGO ZNIKNIĘCIEM?
  Sprawdzić matkę. Tu coś nie gra.

 • ithom

  0

  a czy nie należało od początku los tego dziecka zawierzyć Bogu?
  tak jak to zrobił Minister Zdrowia z pacjentami...

 • Babcix Babcix

  0

  3 tys hektarow? Co to za szukanie, kiedy kulsony chodzili po 5, 8 ale g3siego, jeden za drugim. Farsa a nie poszukiwanie zaginionego chłopca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX