Rzeszów. Policjanci zatrzymali zorganizowaną grupę handlującą środkami poronnymi

Policjanci z Rzeszowa, przy współpracy z funkcjonariuszami z poznańskiego CBŚP zatrzymali trzy osoby, które za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedawali środki poronne. Zatrzymani odpowiedzą za m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pomocnictwo w przerywaniu ciąży, pranie brudnych pieniędzy i wprowadzenie do obrotu fałszywych leków.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zajmowali się tą sprawą od 2018 roku, kiedy do jednego ze szpitali trafiła pacjentka z silnym krwawieniem. Lekarze podejrzewali u niej zażycie środków poronnych i wywołanie aborcji. Śledztwo prokuratorów z Brzozowa wykazało, że kobieta kupiła leki za pośrednictwem internetu.

Policjanci z Rzeszowa namierzyli trójkę mieszkańców Śląska

Z tego powodu do sprawy włączyli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie. Niestety ustalenie osób, które prowadziły tę działalność było trudne, ponieważ sprzedawcy skutecznie maskowali swoją tożsamość w sieci. W związku z tym nawiązano współpracę z Centralnym Biurem Śledczym Policji z Poznania.

Na podstawie wspólnego śledztwa ustalono dane tych osób.Okazało się, że jest to trójka mieszkańców Śląska. Leki poronne sprowadzali z zagranicy, a później wysyłali je do klientów przez pocztę kurierską. Zatrzymane osoby nie miały wykształcenia medycznego, a sprzedawane leki były podrobione lub nie zostały dopuszczone do obrotu w Polsce. Środki o działaniu poronnym, stosowane bez nadzoru lekarza, mogły stworzyć zagrożenia dla zdrowia lub życia klientów.

W ten sposób sprzedanych zostało kilkanaście tysięcy tabletek. Duże sumy ukrywane były na kilku kontach bankowych zakładanych na tzw. "słupy". W sprawie zatrzymano: 30-letniego mężczyznę oraz dwie kobiety w wieku 26 i 49 lat. Osoby te usłyszały już zarzuty - będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonywanie obrotu lekami bez wymaganego zezwolenia, dostarczanie sfałszowanych środków medycznych, pomoc kobietom w przerywaniu ciąży (czym sprowadzali zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób) i pranie brudnych pieniędzy. 30-latek odpowie także za założenie i kierowanie grupą przestępczą.

Więcej o:
Komentarze (48)
Rzeszów. Policjanci zatrzymali zorganizowaną grupę handlującą środkami poronnymi
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 40 razy 36

  A MOGŁO BYĆ normalne państwo, z dostępem do aborcji.

  Ale nie - musiał być powrót do robienia laski starym dziadkom w sukienkach, kosztem państwa i obywateli...

 • yaspiman

  Oceniono 34 razy 30

  w większości krajów cywilizowanego świata tabletki "po" są jak najbardziej legalne.
  tylko w państwach ciemnogrodu, oszołomstwa, odprawiania czarów i wiary w absurd, zakaz obejmuje już prawie wszystko.

 • wiedzminizm

  Oceniono 35 razy 27

  w normalnych krajach grupa handlująca takimi środkami nazywa się farmaceuci

 • 11krzych

  Oceniono 34 razy 26

  Zorganizowana grupa przestępcza, to zakazała w Afryce handlu kondonami przez co miliony ludzi zmarło w męczarniach a dziesięć razy tyle żyje w nędzy. Hersztem tej grupy i głównym siewcą antygumowej nagonki jest pewien Karol, który został papieżem.

 • kotek

  Oceniono 24 razy 20

  średniowiecze!

 • lob1

  Oceniono 19 razy 19

  powinny byc w aptekach tabl.poronne legalnie kupowane,unikneloby to wiele tragedii jakie doznawaja młodzi ludzie,niedoswiadczone seksualnie.

 • yuo7leo9

  Oceniono 19 razy 19

  Ta szajka łamała prawo - prawo nieludzkie, zmuszające kobiety do donoszenia niechcianych ciąż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX