Pogoda na lato. Kiedy w lipcu będzie ciepło i wróci do nas słońce?

Polacy, którzy zaplanowali wakacyjny urlop na lipiec i liczyli na piękną pogodę, mają prawo do niezadowolenia. Niska temperatura, duże zachmurzenie, a nierzadko także deszcz - takie warunki obserwujemy niemal od początku miesiąca. Czy w drugiej połowie lipca pogoda ulegnie poprawie?

Z prognozy na portalu pogodynka.pl wynika, że pogoda w ciągu kolejnych kilku dni będzie podobna do tej, jaką obserwujemy dzisiaj. Aż do środy temperatura w Polsce będzie wahać się w granicach 19-24 stopnie. Przewidywane są także przelotne opady deszczu (przede wszystkim na południu kraju), a w sobotę 13 lipca także burze. Do połowy następnego tygodnia zachmurzenie będzie duże, a wiatr będzie osiągał prędkość do 20 km/h.

Pogoda na lipiec. Kiedy znów będzie ciepło i słonecznie? Synoptycy mają złe wieści

Kiedy znów będzie ciepło, a na niebie zaświeci słońce? Synoptycy z serwisu AccuWeather prognozują, że najwyższe temperatury w tym miesiącu odnotujemy 19-20 lipca. Wówczas temperatura w Polsce wahać się będzie od 24 stopni na Podlasiu do nawet 29 na Dolnym Śląsku. Niestety, już 21 lipca pogoda znowu się popsuje, niebo zajdzie chmurami, a w całym kraju odnotujemy przelotne opady deszczu. Takie warunki będą aż do 28 lipca. Tego dnia słońce znów zaświeci, ale spadnie temperatura - w ostatnich dniach tego miesiąca termometry w Polsce będą wskazywać maksymalnie 20-25 stopni. 

Więcej o:
Komentarze (46)
Pogoda na lato. Kiedy w lipcu będzie ciepło i wróci do nas słońce?
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 13 razy 9

  "Kiedy w lipcu będzie ciepło i wróci do nas słońce?"

  Jak się Sejm pomodli.

 • ohmy28

  Oceniono 13 razy 7

  brak pieprzonego ukropu to jest to "mało optymistyczne" tak? ja uwielbiam chłód i mam nadzieję, że tropiki nie wrócą.

 • sprocket74

  Oceniono 7 razy 5

  Statystycznie lipiec jest w Polsce najbardziej deszczowym miesiącem w roku (biorąc pod uwagę wieloletnią średnią opadów). Jest też co prawda najcieplejszy ale jak pada deszcz, a my siedzimy nad morzem to jest nam wszystko jedno czy jest 18 czy 22 stopnie.
  W Polsce najlepiej jeździć na wakacje w pierwszych trzech tygodniach sierpnia. Wtedy mamy największą szansę słoneczną pogodę i małe (brak) opadów.

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 2

  Te cholerne zimne jak w październiku noce, to też średnia przyjemność.

 • glowny_pasazer

  Oceniono 7 razy 1

  UZ, a czy najbliższa niedziela będzie handlowa?

 • czarnyminio

  Oceniono 5 razy 1

  I ja to szanuję.

 • jtby

  Oceniono 6 razy 0

  Mnie się taka pogoda podoba. Zwłaszcza, że nie planuję wyjazdu - w mieście w wakacje da się żyć w przeciwieństwie do miejscowości turystycznych.
  Jak jeszcze będzie padało, to jest nadzieja, że warzywa będą tanie i nie będę musiał kombinować jak robić rosół na ananasie ;-)

 • angelus-silesius

  Oceniono 5 razy -1

  Teraz globalne ocipienie zabija przez utopienie.
  Zgroza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX