Poszukiwania 5-letniego Dawida wspierają Wojska Obrony Terytorialnej. MSWiA: To sprawa priorytetowa

W akcję mającą na celu odnalezienie 5-letniego Dawida Żukowskiego zaangażowały się wszystkie możliwe służby: od policji, poprzez straż pożarną, po Wojska Obrony Terytorialnej. - To sprawa priorytetowa - podkreśliła Elżbieta Witek, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Zaginięcie 5-letniego Dawida Żukowskiego zgłosiła jego mama w środę ok. północy, po tym jak ojciec dziecka nie odwiózł go do domu z Grodziska Mazowieckiego. Jak się okazało, około 3 godziny przed zgłoszeniem zaginięcia, 32-letni ojciec został potrącony przez pociąg niedaleko stacji kolejowej Grodzisk Mazowiecki. Z ustaleń policji wynika, że było to samobójstwo. Od czwartku od północy trwają poszukiwania dziecka.

Kilkaset osób szuka 5-letniego Dawida

W poszukiwania zaangażowane są wszystkie możliwe służby. - Policjanci z grodziskiej komendy są wspierani przez policjantów z Warszawy, przez strażaków z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej, przez Ochotniczą Straż Pożarną. Wykorzystywany jest śmigłowiec, drony i policjanci z psami - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, asp. sztab. Katarzyna Zych. 

W akcję zaangażowały się również Wojska Obrony Terytorialnej. Przeszukiwane są rozległe obszary wzdłuż trasy Grodzisk Mazowiecki-Warszawa.

Elżbieta Witek: Nie ustajemy w poszukiwaniach

Akcja poszukiwawcza trwa już drugą dobę, a mimo to policja nie ma żadnych tropów. Elżbieta Witek, minister spraw wewnętrznych i administracji, podkreśla jednak, że służby nie ustają w poszukiwaniach 5-letniego Dawida. 

- Jest to sprawa priorytetowa - podkreśliła i podziękowała zaangażowanym w akcję. - Wszyscy mamy nadzieję, że poszukiwania zakończą się dobrym rezultatem - dodała.

Więcej o:
Komentarze (18)
Poszukiwania 5-letniego Dawida wspierają Wojska Obrony Terytorialnej. MSWiA: Nie ustajemy
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 12 razy 4

  Ja chyba nie ufam amatorom.

 • lubat

  Oceniono 3 razy 3

  Może to nie ma znaczenia, a może ma, ale rosyjskie media mówią, że Dawid Żukowski jest "chłopcem z Rosji" lub "rosyjskim chłopcem".

  rg.ru/2019/07/11/v-polshe-policiia-razyskivaet-propavshego-rossijskogo-malchika.html

 • borys_heinza

  Oceniono 9 razy 3

  Potrzebny spektakularny sukces niepotrzebnych służb - żeby udowodnić sens istnienia.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  .....Zaginięcie 5-letniego Dawida Żukowskiego zgłosiła jego mama w środę ok. północy......Od czwartku od północy trwają poszukiwania dziecka.....
  Ciekawe ile czasu upłynęło od zgłoszenia zaginięcia do podjęcia poszukiwań i kto kieruje tymi poszukiwaniami ? Czyżby osobiście pani W.... z wykształcenia historyk ?

 • an-te

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli to prawda, co napisał w smsie do matki dziecka tzw. ojciec, to sytuacja jest niedobra, choć nie beznadziejna. Trzeba małego szukać w miejscach, w których mógł go ukryć. Ewentualnie osób, które mogły dziecko wywieźć, np. do Rosji. Ale najpierw miejsca.

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 0

  "..policjanci z psami.." , po prostu funkcjonariusze

 • fakie

  Oceniono 18 razy 0

  " Dawidek odnaleziony caly i zdrowy. Trwaja poszukiwania WOT-owcow, ktorzy wyruszyli z pomoca" :D

 • jego_eminencja

  Oceniono 4 razy -2

  najgorsze ze te psy z Niemiec które sprowadzili sluza do odnajdywania zwlok...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX