Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe został wprowadzony na mocy ustawy ze stycznia 2018 roku. To w niej można znaleźć informacje o tym, w które niedziele sklepy będą czynne.

Obowiązujące przepisy mówią, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę miesiąca (wyjątkiem od tej reguły są tylko kwiecień i grudzień, w czasie których liczba niedziel handlowych jest pomnożona). Oznacza to, że lipcową niedzielą handlową jest 28 lipca, a dziś sklepy będą zamknięte.

Niedziele handlowe 2019. Gdzie można coś kupić w niedzielę bez handlu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców, co oznacza, że w niektórych sklepach można zrobić zakupy także dzisiaj. W niedziele niehandlowe można coś kupić m.in. na stacjach benzynowych, w placówkach pocztowych, aptekach, cukierniach czy sklepach, w których za kasą stanie sam właściciel sklepu.

Więcej o:
Komentarze (16)
Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • swru

  Oceniono 10 razy 8

  Otwarte będą Orlen i żabka czyli pisiorskie instytucje oraz kościoły, ale tam możesz jedynie zostawić pieniądze ewentualnie zakupić gościa niedzielnego....

 • ian Kośki

  Oceniono 10 razy 8

  Tak wyczerpująca informacja od UZ to jest to!!- wstaję czytam i wiem!!, mimo faktu ,że wiem o nie handlowj niedzieli lecz z tych emocji poprostu robi mi się łatwiej poranne siusiu i już wiem, że dzisiaj po kościele nie wstąpię do Biedronki po niby zakup zapałek a to o smaku wiśni kupię dopiero jutro skoro świt!!

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 7 razy 3

  Trochę poczekam ale się zemszczę, jak będzie handlowa niedziela to wszystkie pieniądze ze sprzedaży tuczników wpłacam na konto i wsiadam w pociąg- przyjeżdżam do Arkadii, i cały dzień będę robił zakupy to znaczy czapkę buty może w Euro AGD dostanę nowe widły oraz na miejscu w Biedronce gumy do żucia nawet 4 ,a co??!!

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 7 razy 3

  Do innych sklepów handlowych w nie handlowe niedziele nie chodzę ponieważ nie wszędzie są samoczynnie otwierane drzwi oraz w większości nie ma WC gdzie po odejściu od pisuaru sama woda leci nie trzeba naciskać przycisku

 • kocismk

  Oceniono 6 razy 2

  Brawo UZ,rano piszę więc tego nie czytasz,gdzieś w kolejce stoisz

 • lyjnin69

  Oceniono 3 razy 1

  tą kozę co rabi kazał przyjąć, można by już WYPROWADZIĆ

 • haha-to-ja

  Oceniono 4 razy 0

  Na mocy ustawy wprowadzono podział, chwała jarosław , uratowałeś miske dla uli w gazeta pl

 • zawszedak111

  Oceniono 5 razy -1

  UZ, wszyscy wiedzą, oprócz ciebie, że dzisiaj LIDL jest zamknięty!

 • musibyclogin

  Oceniono 5 razy -1

  Podziwiam, że chcę Ci się Uleńko wstawać tak wcześnie i pisać te artykuły :) Ale to wszystko dla nas zabłąkanych, dziękuję :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX