Innogy reaguje po wypadku pijanego 14-latka: Zastanawiamy się, czy nie wprowadzić ograniczeń

W sobotę wieczorem w Warszawie pijany 14-latek spowodował wypadek skradzionym autem na minuty Innogy Go. Firma nie ma wątpliwości, że samochód został skradziony przez nieprawidłowy zwrot ze strony poprzedniego wynajmującego i rozważa wprowadzenie ograniczeń do usługi.

Dwóch pijanych 14-latków w sobotę wieczorem uderzyło autem Innogy Go w betonową zaporę na ul. Bonifraterskiej w Warszawie. Kierujący pojazdem chłopiec miał 0,25 promila w wydychanym powietrzu. Nastolatkowie ukradli samochód, wykorzystując fakt, że jego drzwi były otwarte z uwagi na nieprawidłowy zwrot w aplikacji dokonany przez poprzedniego kierowcę.

Innogy: Ponad 60 proc. szkód zostało spowodowanych przez kierowców mających mniej niż 21 lat 

Aleksandra Smolarska-Flis z Innogy poinformowała Polsat News, że pomimo ubezpieczenia swojej floty,  firma być może będzie egzekwować pokrycie szkód przez prawnych opiekunów nieletnich, którzy doprowadzili do wypadku lub od wynajmującego, który nieprawidłowo zakończył korzystanie z usługi. - Szkodowość generowana na autach w naszym car sharingu jest wyższa, niż się spodziewaliśmy. W znacznym stopniu jest powodowana przez najmłodszych kierowców. Ponad 60 proc. wszystkich szkód, które powstały, zostało spowodowanych przez kierowców mających 21 lat i mniej. Wartościowo stanowiło to do tej pory ponad 75 proc. wszystkich szkód - wylicza Smolarska-Flis. 

Paweł Blados z biura prasowego Innogy podkreślił z kolei: - Użytkownicy, którzy niewłaściwie zaparkują, a auto zostanie odholowane, czy je uszkodzą, muszą liczyć się z odpowiedzialnością finansową. Ponoszą też odpowiedzialność karną za złamanie przepisów ruchu drogowego. To oni dostają mandat. 

Będą ograniczenia?

Do usługi Innogy Go mogą się zarejestrować wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające prawo jazdy. Rzeczniczka Innogy, Aleksandra Smyczyńska powiedziała portalowi wysokienapiecie.pl, że jest pomysł wprowadzenia ograniczeń wiekowych w korzystaniu z usługi Innogy Go. - Rozmawiamy o tym, aby mogły korzystać z niej osoby powyżej 21. roku życia, a więc dojrzalsze - precyzuje. 

Sprawca sobotniego wypadku odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz kradzież.

Więcej o:
Komentarze (22)
Innogy reaguje po wypadku pijanego 14-latka: Zastanawiamy się, czy nie wprowadzić ograniczeń
Zaloguj się
 • ogrodnik.january

  Oceniono 10 razy 10

  Ależ zrobili odkrycie... Odkąd pojawiły się samochody na godziny, ciągle widzę, że ich kierowcami są niewyżyci i niedouczeni młodociani analfabeci drogowi. Jeżdżą tak, że zęby cierpną i parkują w miejscach kompletnie się do tego nie nadających. Ot, inteligencja na godziny...

 • 2doxa

  Oceniono 9 razy 9

  Normalne. Zwykłe wypożyczalnie ograniczaja wypożyczenia aut osobom ponizej 21 czy nawet 25 roku zycia. Ba, widzialem juz takie ograniczenia w hotelach w USA. Lepiej nie zarobic na danym kliencie niz remontowac caly zazygany albo zdemolowany pokoj. A dochodzenie swoich roszczen i potem ich sciagniecie .....

 • hopsasaitralala

  Oceniono 9 razy 9

  Oraz czujnik alko

 • Jan Kohudy

  Oceniono 7 razy 7

  Hm. Gdzie indziej osoby do 25 roku życia nie zostaną zatrudnione jako kierowcy. Ubezpieczyciele żądają wyższych składek. Taki tam kaprys sobie mają.

 • droch

  Oceniono 10 razy 6

  Statystyka mówi, że po tej zmianie w dalszym ciągu będzie istnieć grupa wiekowa użytkowników powodujących 60% szkód...

 • bamapo

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli rozumiem, że ten co niewłaściwie zwrócił auto miał poniżej 21 lat?
  Powinni go też obciążyć jakąś opłatą za niedopilnowanie poprawnego zwrotu...

 • gregovski1

  Oceniono 3 razy 3

  "nie zakończył prawidłowo korzystać z usługi" tak sobie myślę, że - skoro jakoś jest to zrozumiałe w sensie sensu - może sama gramatyka to przeżytek...?

 • epox

  Oceniono 7 razy 1

  i dobrze ... już niebawem poznikają te durne usługi car sharingowe, hulajnogi i inne tego typu wynalazki. Mimo wielkiego lobby i tak tego typu usługi nie wytrzymają - finansowo. Usługa ma być tania by każdego Janusza lub Grażynę było stać na wypożyczenie. A tanio być nie może. Żaden ubezpieczyciel nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności za groszowe składki skoro jest duża szkodowość. Ograniczenia wiekowe spowodują spadek popularności takich usług i to będzie koniec tego typu atrakcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX