Niedziele handlowe 2019. Czy 14 lipca sklepy będą czynne?

Czy w najbliższą niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy? Czy 14 lipca to jedna z nielicznych w tym roku niedziel handlowych? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Obowiązujące przepisy mówią, że liczba niedziel handlowych z roku na rok będzie coraz mniejsza. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym już tylko raz. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w roku kolejnym - w 2020 roku wypadną zaledwie siedem razy w ciągu dwunastu miesięcy. 

Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Czy 14 lipca jest niedzielą handlową? Ogólna zasada dotycząca niedziel handlowych w 2019 roku mówi, że niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że jutro sklepy będą zamknięte, a najbliższa niedziela handlowa wypadnie dopiero 28 lipca, czyli za dwa tygodnie.

Więcej o:
Komentarze (34)
Niedziele handlowe 2019. Czy 14 lipca sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 9 razy 7

  Werdykt który podaje UZ w kontekście pracujących lub nie pracujących niedziel jest straszny. Lecz należy przełknąć tą smutną wiadomość i żyć dalej. Wyrazy współczucia dla wszystkich którzy chcieli w tą niedzielę nareszcie tak jak i ja kupić swoją wymarzoną patelnie w AGD, No nic jajecznicę zrobię pod koniec miesiąca.

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 6

  DLACZEGO w niedziele sklepy nie mogą handlować - a inne firmy mogą pracować?...

 • ian Kośki

  Oceniono 8 razy 6

  A czy za dwa tygodnie w handlowa niedzielę w Biedronce naprzeciwko kasjerka Julia W. będzie na zmianie ??Jeśli tak to na której??

 • żararaka straszny

  Oceniono 10 razy 6

  My członkowie koła różańcowego w naszej parafii zanosilismy modły aby Duch Święty spłynął na prezesa wszystkich prezesów oraz poprzez swoją nadaną przez Pana wszech potężną moc i zmienił decyzję o niehandlowych niedzielach. Widać nasze starania oraz składane bogate co łaska nie pomaga!! Ale dziękujemy czujnemu UZ za info oraz służenie się z nami swoimi wiadomościami wiedzą w tym tak problematycznym temacie

 • 11krzych

  Oceniono 7 razy 3

  W niedzielę sklepy są zamknięte ale będą otwarte meliny gangu handlującego zbawieniem.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 3

  @kupatuska
  spytaj [UZ] dlaczego nie jest w stanie zrozumieć, że jest z partii od 4 lat rządzącej i co tydzień pyta, dlaczego związkowy duda zakazy niedzielnego handlu zaproponował, a inny duda je usankcjonował...

 • loneman

  Oceniono 7 razy 3

  Pincetplusowe i katomenelstwo znow pluje jadem jak przypomina sie im ten durny zakaz 😀😂

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 5 razy 3

  Smutek żal niedowierzanie. No nic trzeba zakładać buty i zrobić zakupy na jutrzejsze śniadanie dzisiaj, lecz takich jak ja jest wielu i obym tylko dostał w Lidlu naprzeciwko to o smaku truskawkowym!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX