Przewodniczący KRS nie wpisał do oświadczenia prawie 100 tys. zł. "Zapomniałem"

Sędzia Leszek Mazur nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego za ubiegły rok pieniędzy, które zarobił na stanowisku szefa Krajowej Rady Sądownictwa. - Temat jest prozaiczny, po prostu zapomniałem wpisać dochody z KRS do oświadczenia majątkowego - mówi w rozmowie z Onetem. "Zapomniana" kwota jest niebagatelna - wynosi blisko 100 tys. zł.

Nieścisłość w oświadczeniu majątkowym dostrzegł Bartłomiej Starosta z Forum Współpracy Sędziów. Fragment oświadczenia majątkowego sędziego Leszka Mazura opublikował na Twitterze. "Przewodniczący neoKRS Leszek Mazur rozumie na czym polega działalność społeczna. Nie bierze za to pieniędzy" - czytamy we wpisie.

Leszek Mazur o oświadczeniu majątkowym: Zapomniałem wpisać dochody z KRS

Sędzia Mazur tłumaczy, że o wpisaniu pieniędzy po prostu zapomniał. - Temat jest prozaiczny, po prostu zapomniałem wpisać dochody z KRS do oświadczenia majątkowego - otwarcie przyznaje w rozmowie z Onetem. Trochę może bezrefleksyjnie wpisałem, że nie uzyskałem dochodów. A te przecież były, w kwocie od 80 do 100 tys. zł. Dlatego zamierzam złożyć korektę do oświadczenia majątkowego - powiedział. 

Mazur przekonuje, że już skontaktował się z prezesem Sądu Apelacyjnego w Katowicach, by poinformować, że oświadczenie będzie uzupełniał. 

Więcej o:
Komentarze (348)
Przewodniczący KRS nie wpisał do oświadczenia prawie 100 tys. zł. "Zapomniałem"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 142 razy 130

  Kto nigdy nie zapomniał o wpisaniu do oświadczenia majątkowego, stu tysięcy niech pierwszy rzuci kamieniem..Bo to taka drobna sumka, na waciki. Może tak dymisja pana "zapominalskiego", ładne kadry Ziobro ma!!

 • biesczad1

  Oceniono 130 razy 120

  Sędzia Mazur jest żołnierzem "dobrej zmiany", więc do oświadczenia majątkowego może wpisywać to, co mu się podoba - a wy mata 500+ i 13. emeryturę, więc morda w kubeł i nie oddychać!!!

 • d_ost

  Oceniono 116 razy 108

  To ja uprzejmie proszę o zastosowanie wobec Pana sędziego tych samych standardów i procedur, które CBA i prokuratura zastosowały wobec Nowaka. Przypomnę, afera była i zegarek za 10 KPLN.

 • arreis65

  Oceniono 79 razy 77

  michał dworczyk przez 10 lat "zapominał" podać w oświadczeniach majątkowych, że jest udziałowcem spółki prawa handlowego - jest on szefem kancelarii innego powszechnie znanego kłamcy mateusza morawieckiego - takie są pisowskie standardy !!!!

 • almagus

  Oceniono 80 razy 72

  Myślałem, że wziąłem pod stołem.
  Przecież tajne wszystko i to moje stanowisko!
  Kto mnie wybrał, kto głosował, oszust też dokładnie schował!

 • xzyzzy

  Oceniono 63 razy 63

  "Mazur przekonuje, że już skontaktował się z prezesem Sądu Apelacyjnego w Katowicach, by poinformować, że oświadczenie będzie uzupełniał." - w uproszczeniu, zadzwonił do swego brata - witka.

 • arreis65

  Oceniono 56 razy 56

  kolejny pisowski złodziej i kłamca - normalka !!!

 • mer-llink

  Oceniono 51 razy 49

  A co tu się pieklić o głupie 100 tysięcy?
  Zgodnie z instrukcją mocodawcy PiS-u: takie tysiące można kupić w każdym sklepie z tysiącami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX