Zaginięcie 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Ambasada potwierdza: Jest obywatelem Rosji

Ambasada Federacji Rosyjskiej potwierdziła, że zaginiony Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego jest obywatelem Rosji. - Wydział konsularny monitoruje sytuację. Jesteśmy w kontakcie ze służbami - informuje nas placówka.

Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Ambasada Federacji Rosyjskiej poinformowała, że chłopiec jest obywatelem Rosji. Placówka nie zdradza wielu informacji. - Wydział konsularny monitoruje sytuację. Jesteśmy w kontakcie ze służbami - poinformował w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik Ambasady Federacji Rosyjskiej. Jak informują media, m.in. RMF FM, rodzina chłopca, mieszkająca w Grodzisku Mazowieckim, to repatrianci z Kazachstanu. 

Zaginięcie 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego

Policja cały czas poszukuje pięcioletniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec zaginął po tym, jak w środę po południu - razem z ojcem - wyjechał z domu w Grodzisku Mazowieckim w niewiadomym kierunku.
Dawid był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki.

Przed 21 funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że ojciec chłopca nie żyje, a dziecko znajduje się bez opieki osoby dorosłej - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że ojciec chłopca kierował szarą skodą Fabią o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a warszawskim lotniskiem Chopina.
Informacje można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub pod numerami telefonu 112 i 997. Policja podkreśla, że każdy zauważony szczegół jest w tym przypadku ważny.

Więcej o:
Komentarze (30)
Zaginięcie 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Ambasada potwierdza: Jest obywatelem Rosji
Zaloguj się
 • emerytka18

  Oceniono 36 razy 34

  to bez znaczenia czy Rosjanin, Polak czy Ukrainiec, to małe dziecko, serce pęka, ale też myślę, że to samobójstwo rozszerzone

 • matylda1001

  Oceniono 27 razy 21

  Redakcjo! Ja wiem, że nawet na tym Forum może się pojawić jakas wiadomość o dziecki i że wszystko jest ważne ale skoro nie chcecie zablokować komentarzy to niech ktoś siedzi kamieniem przy komputerze i śledzi treśc wpisów. Inaczej znowu okaże się, że Polacy to podłe bydło!

 • koza_oddam

  Oceniono 18 razy 16

  Niestety, chyba szukają już ciała. U dziadków go nie ma, tata nie żyje - oby nie ale chyba najpierw zabił małego, ukrył dobrze ciało a potem sam skoczył pod pociąg. Obym się bardzo mylił

 • 3guziec

  0

  tylko rosyjskie ?, i po co to tak akcentować. Żenada.

 • madeline333

  Oceniono 8 razy -4

  A może to samobójstwo zostało upozorowane, ktoś pomógł temu ojcu rzucić się pod pociąg a dziecko zostało porwane?

 • spam_box

  Oceniono 7 razy -5

  Będą zielone ludziki pomagać w poszukiwaniach? Każdy pretekst dobry.

 • correspondent_pol

  Oceniono 18 razy -14

  Ojciec odwiózł synka na lotnisko i przekazał Go matce-Rosjance a sam z rozpaczy i bezsilności popełnił samobójstwo. Teraz Dawidek RAZEM z matką są już za granicą. I niekoniecznie w Rosji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX