Dziewczynka na rowerze dała nieznajomemu mężczyźnie plik banknotów. Policja wyjaśniła sprawę

- Mama kazała pomagać potrzebującym - powiedziała nastoletnia dziewczynka do nieznajomego mężczyzny, dając mu plik banknotów. Do sytuacji doszło w Bartoszycach. Zszokowany mężczyzna złożył zeznania na policji. Funkcjonariusze ustalili już tożsamość nastolatki.

W Bartoszycach w województwie warmińsko-mazurskim doszło na początku lipca do niecodziennej sytuacji. Do mężczyzny, który zaparkował autem okolicy ul. Wyszyńskiego, podjechała młoda rowerzystka i wręczyła mu plik banknotów. Powiedziała mu, że „mama kazała pomagać potrzebującym”, po czym odjechała.

Mężczyzna stał w miejscu spotkania z dziewczynką jeszcze kilkadziesiąt minut z nadzieją, że ktoś przyjdzie po pieniądze i cała sprawa się wyjaśni. Tak się jednak nie stało. Zaniepokojony tym, co się wydarzyło, o wszystkim powiadomił policjantów. Przyszedł do komendy i w rozmowie z funkcjonariuszami opisał wygląd rowerzystki. Pieniądze zostały zabezpieczone.

Bartoszyce. Ustalona tożsamość nastoletniej rowerzystki

Dzięki publikacji nagrania w mediach szybko udało się ustalić tożsamość dziewczynki, do komendy powiatowej policji zgłosili się jej rodzice.

"Wiedzieli o tym, co zrobiła ich córka już od 1 lipca, jednak nie mając nadziei na odzyskanie pieniędzy i uczciwość obdarowanego, nie zgłaszali sprawy policji. Okazało się inaczej. Uczciwy mężczyzna przyniósł pieniądze do komendy i wkrótce trafią one do właścicieli" - informują funkcjonariusze. 

Więcej o:
Komentarze (131)
Dziewczynka na rowerze dała nieznajomemu mężczyźnie plik banknotów. Policja wyjaśniła sprawę
Zaloguj się
 • veronicahighlander

  Oceniono 61 razy 49

  Dzieci często dosłownie traktują słowa dorosłych a że myślą jak dzieci to i robią rzeczy dla dorosłych niezrozumiałe, szlachetne, szczodre serduszko ale rodzice osiwieją jak zorientują się że budżet domowy zniknął. Wielkie brawa dla tego Pana który zachował się godnie czyli właściwie, niby normalna sprawa a jednak tyle w ludziach chciwości, podłości, egoizmu że niejeden by schował do kieszeni bez wszczynania afery, dziewczyna się pomyliła ten Pan nie był biedy bo ma bogate wnętrze i kręgosłup moralny i za to należy się Mu szacunek.

 • gordogringo

  Oceniono 59 razy 45

  To prawdopodobnie wnuczka tego bezdomnego co Rydzykowi dał samochody

 • masofrev

  Oceniono 44 razy 32

  A ojciec Rydzyk nie poszedł na policję zgłosić samochód od bezdomnego...

 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 30

  Podobno już się zgłosiło kilkunastu "rodziców" dziewczynki z rowerkiem.

 • smiki48

  Oceniono 31 razy 27

  i pomóż drugiemu człowiekowi a zaraz będziesz mieć policję na karku. Żart.

 • justas32

  Oceniono 41 razy 25

  Pewnie miał 10 letnie BMW i dziewczynce zrobiło się przykro że takiego dziada z siebie robi ...

 • pierwsze_all

  Oceniono 22 razy 18

  A ile było kasy w tym "pliku banknotów"? Podatek od darowizny należał się? Facet miał samochód, więc w porównaniu z dzieckiem na rowerze potrzebującym raczej nie był. Kurczę, naprawdę nijak nie idzie rozgryźć tej logiki, facet zgłupiał i wcale mu się nie dziwię...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX