Pogoda w górach. W Tatrach złapał mróz i spadł śnieg. Turyści muszą uważać na silny wiatr

Na nagraniach z kamer można zaobserwować, że w wyższych partiach Tatr leży świeży śnieg. Niska temperatura, silny wiatr oraz bardzo słaba widoczność mogą utrudniać turystom wypoczynek w górach.

Pogoda w Polsce nie należy ostatnio do zbyt wakacyjnych - w całym kraju przewidywane jest duże zachmurzenie, opady deszczu, porywisty wiatr i niskie temperatury. Jak podaje portal tatromaniak.pl w Tatrach, zwłaszcza na wysokości powyżej 2300 m n.p.m. turyści muszą przygotować się na utrudnienia w pokonywaniu górskich szlaków - skały są bowiem mokre i śliskie.

Pogoda w Tatrach. W najbliższych dniach będzie zimno, deszczowo i pochmurnie

Wczoraj w nocy temperatura na Łomnicy spadła do - 4 stopni, a na Kasprowym Wierchu spadła delikatnie poniżej zera. Portal 24tp.pl informuje, że po nocnych opadach niektóre szlaki w Tatrach są błotniste. Dodatkowo gęste chmury ograniczają widoczność, co widać m.in. na nagraniach z kamer Polskich Kolei Liniowych.

Turyści w najbliższych dniach muszą więc uważać wybierając się na wycieczki w góry. W Tatrach co najmniej do piątku zapowiadane są trudne warunki atmosferyczne. W najbliższych dniach ma być zimno i pochmurno. W wyższych partiach gór musimy być przygotowani na silniejsze porywy wiatru. Szczegółowe prognozy publikowane są codziennie na stronie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - pogoda.topr.pl

Pogoda poprawić ma się dopiero w piątek - wtedy w Tatrach zapowiadane są większe rozpogodzenia oraz ocieplenie. W zamian jednak turyści muszą liczyć się z wyższym prawdopodobieństwem burz w tym regionie. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Pogoda w górach. W Tatrach złapał mróz i spadł śnieg. Turyści muszą uważać na silny wiatr
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 9 razy 5

  niech lepiej "turyści" nie ida w góry w papciach, szortach i z sześciopakiem. bo znów któryś z nich marnie skończy.

 • gio0102

  Oceniono 3 razy 3

  może wreszcie oprzytomnieją ci pazerni właściciele kwater i barów w górach i nad morzem. Tak wywindowali ceny a tu... wróciło typowe polskie lato, turyści wyjeżdżają wcześniej. Bo jaki sens jest siedzieć w 10 stopniach, w deszczu i płacić nieadekwatne do standardu ceny? Nie lepiej polecieć taniej do ciepłych krajów? ;)

 • wejsunek47

  Oceniono 7 razy 3

  globalne ocieplenie nie skutkuje tylko wysokimi temperaturami drodzy debilotrolle z wpisów tutejszych.... skutkuje anomaliami pogodowymi w o wiele większej skali i sile...

 • dar61

  Oceniono 2 razy 0

  Swego czasu mówiono, że jeśli temperatura w ciągu całej doby jest poniżej zera, jest to mróz.
  Ale jeśli tylko w części doby, zwano to, Redakcjo, przymrozkiem.

  Jeśli niektórym zaś komentującym nie jest wiadomo, że nawet w tropikalnej Afryce na pewnych wysokościach w górach spada śniegi i zaleguje, to niech wiedzą.
  Tam swego czasu były nawet lodowce całoroczne.
  Klimat nawet w 3. RP się po prostu kontynentalizuje.

 • bambosz0

  Oceniono 2 razy 0

  A czy sto lat temu było ogłoszone globalne ocieplenie? NIE? to dlaczego pogoda " w kratkę była normą" a Gorący czerwiec i deszczowo - zimny lipiec był postrachem urlopowiczów... ciśnie się młodzieżowe zawołanie:::: nie strasz, nie strasz - bo się,ze.....

 • achtung

  Oceniono 10 razy -2

  CO2 w powietrzu stanowi 0,035% składu. Jak niewielkie wahania tak niewielkiej składowej mogą wywoływać tak duże zmiany.

 • fazer5

  Oceniono 14 razy -4

  czy pani Adamowicz nie powinna przywieźć Indze czegoś ciepłego do nałożenia?

 • kocurimysza

  Oceniono 13 razy -5

  O Kurcze Tak sie ocieplilo ze Na Dolnym slasku chodzimy w Kurtkach , co CI NAWIEDZENI PEDZIELA CALY CZAS OD 100 LAT o OCIEPLENIU , SRENIU .

 • blazejmarchewka

  Oceniono 10 razy -6

  Gwałtowne ocieplenie daje się nam we znaki! Śnieg w środku lata - dawniej tego nie było a teraz...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX